Захід зібрав у Чернівцях майже дві з половиною сотні учасників. На конкурс подавалися колективи з усіх регіонів України.
У Чернівцях відбувся гала-концерт багатожанрового фестивалю-конкурсу «Vodohrai fest», ідея якого виникла до 75-річчя від дня народження буковинського композитора Володимира Івасюка. Від учасників вимагали різноманітності музичних стилів у їхніх музичних творах.
Про це «Шпальті повідомила директорка Центру Миколайчука Тетяна Д’яченко.
За її словами, у фестивалі взяли участь понад 250 артистів, з яких 229 конкурсантів пройшли технічний відбір.
«Була така теза від нього… Йому казали: “Ти написав такі хіти, напиши ще!”. Він каже: “Я не хочу писати музики, яку гратимуть просто в ресторанах та на весіллях. Я хочу писати глибоку музику, бо я справжній композитор», — каже директорка Центру.
Програма заходу включала театральні вистави та інструментальне виконання, але особливу увагу звертали на якість звучання. Найбільша кількість учасників була в категорії «Соло». Цього року основним напрямком на фестивалі були вокальні твори, а заявки надходили майже з усіх областей України.
Лікар-отоларинголог з Чернівців Ірина Лутчак намагається поєднувати свою професію з музикою, яка для неї є справжнім покликом серця. Дівчина виконала пісню «Тільки раз цвіте любов». Відзначаючи її глибину й актуальність, Ірина ділиться своїми враженнями про пісню, яка вже має велику популярність, але залишається для неї особливо значущою.
«Пісня неймовірно глибока, чутлива. Переспівана сотню тисяч разів. Але не втрачає своєї актуальності. Я дуже лірична людина, тому для мене вона актуальна зараз. Я женусь не за місцем, а за музикою. Я не музикант, для мене це не є професією. Це мій поклик серця, моєї душі», — говорить Ірина.
Членкиня журі цього конкурсу Ольга Токар каже, що головне — артистизм. А також чистота виконання.
Тож, оголошені журі результати конкурсу наступні:
Гран-прі — «Cantores Dei»,
1 місце — «Ю.А.»,
2 місце — Stage band «Паралелі»,
3 місце Ірина Лутчак.
Ансамбль «Фолькmodern» отримує приз глядацьких симпатій.
Ті, хто переміг, найбільше зрозуміли глибину, каже член журі конкурсу Андрій Капраль.
«Насамперед обирали за оригінальністю. Не хотілось зводити усе до стабільного і стандартного Івасюка, якого усі знають. Багато хто його зпопсовував та зробив не цікавим. Усі, хто став переможцями, вони виправдали наші сподівання», — каже Андрій Капраль.
Призовий фонд — 100 000 грн. Усі нагороди ділитимуть навпіл — 50 % переможцю й 50 % на ЗСУ.
Західна Україна
Інформує: Shpalta.media