Головні ролі виконають артисти драми Олексій Надкерничний і Дмитро Муранцев.

Цієї суботи, 17 травня, у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відбудеться прем’єра пікантік-комедії у найкращих традиціях хаосу за п’єсою П’єра Бомарше «Шалений день, або одруження Фіґаро» (16+).

Директор-художній керівник театру Іван Бутняк каже, що драмтеатр оновлює репертуар. Там намагаються працювати з різною авдиторією, брати до роботи як сучасну драму, так і класику.

«Наш театр виходить на діалог з усією українською театральною спільнотою. Над постановкою, зокрема, працювали: художник-постановник Андрій Александрович (Київ), балетмейстерка Людмила Пернепесова (Львів)», – розповів Іван Бутняк.

Іван Бутняк

Головні ролі виконають артисти драми Олексій Надкерничний і Дмитро Муранцев (новий актор Чернівецького драмтеатру, раніше грав у Маріупольському драмтеатрі).

Роль Фіґаро є першою повномасштабною роботою Олексія на головній сцені після повернення з російсько-української війни.

«Щасливий повернутися саме в такій роботі. Для мене зараз зміна стану – з попереднього життя до поринання в комедію. Це дуже непросто. Сам матеріал настільки цікавий і складний водночас: пластика, музика. Вважаю, що щось з цього та й вийде», – ділиться Олексій Надкерничний.

В Олексія є певна різниця у віці з Дмитром Муранцевим. Якось під час репетиції Дмитро сказав: «Як же – Олексій досвідченіший».

«Я відповів, що хоч у нього мало досвіду, але у мене була дуже велика перерва – майже чотири роки. Ми з Дмитром внутрішньо однакові», – мовить Олексій Надкерничний.

Олексій Надкерничний

Олексій вагався, перш ніж погодитися на цю роль. Він розмірковував над тим, чи взагалі варто повертатися до професії.

«Адреналін, який я отримував у театрі був прекрасний. Проте на фронті він у тисячу разів більший. Дуже потрібна була віра – щоб повернутися. Вдячний Людмилі Іванівні (режисерка-постановниця – ред.), що зробила великий крок на зустріч», – резюмує Олексій Надкерничний.

Режисерка-постановниця «Шаленого дня, або одруження Фіґаро» Людмила Скрипка натомість каже, що велике значення у поверненні Олексія до театру відіграла його дружина – Люсьєна Надкернична.

«Коли він пішов на фронт, Люсьєна народила донечку. Жінка залишилася з малюком і старшим сином (другокласником). Вона дочекалася свого чоловіка, зберегла сім’ю. Тепер, якщо у мене щось не вдається чи йде не туди – згадую Люсьєну. Вона взірець боротьби зі складнощами», – мовить Людмила Скрипка.

Людмила Скрипка

Ця п’єса настільки масштабна – будь-яку тему можна перед собою поставити й втілити її, веде далі режисерка-постановниця.

«Я вирішила, що прямо підходити до злободенних тем не хочу. Принципово було, щоб саме ці два актори зіграли головні ролі. Тому що безпосередньо пов’язані з тим, що сьогодні відбувається в Україні», – розповіла Людмила Скрипка.

На сцені замість сталих декорацій буде «вічний ремонт»

Для Андрія Александровича це вже третя співпраця з Чернівецьким муздрамтеатром.

«Свого часу П’єра Бомарше переслідували, бо ця п’єса є яскравою сатирою на еліту, яка в період рококо (приблизно 1730-1780 роки – ред.) якось так себе поводила. Ми сучасні люди, тому є певне відсторонення від матеріалу: “граємося” в рококо, уявляємо ті костюми, навіть кросівки використовуємо тощо», – ділиться художник-постановник.

Андрій Александрович

На сцені замість сталих декорацій буде «вічний ремонт», веде далі Андрій Александрович. У цьому ремонті присутня карусель з приміщень, де відбуватимуться дії вистави.

Натхненням для такого рішення стали будинки у провулках Чернівців.

Вікове обмеження «16+» пов’язане з тим, що для вистав такого штибу існують стандарти. Адже не всі глядачі можуть поділяти погляди команди на ті чи інші сцени.

Квитки можна придбати за посиланням.

Дивіться інтерв’ю «Шпальти» з Олексієм Надкерничним про те, як він став добровольцем ЗСУ.

Фото Ігоря Константинюка

Західна Україна

Інформує: Shpalta.media

Залишити відповідь