Російська військова машина: ГУР розкрило дані про 243 підприємства корпорації «Ростех»
28.04.2025 09:49
Укрінформ
Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало інформацію про 243 російські підприємства, що входять до складу трьох найнебезпечніших холдингів російської державної корпорації "Ростех".
Як передає Укрінформ, про це ідеться в повідомленні ГУР у Фейсбуці.
Підприємства "Ростеху", на які припадає понад половина всього виробництва озброєння та військової техніки у РФ, відіграють ключову роль у забезпеченні армії засобами ведення війни проти України, ідеться в повідомленні.
На порталі War&Sanctions йдеться про:
- холдинг "Високоточні комплекси", до складу якого входять підприємства, що розробляють і виробляють ОТРК "Іскандер-М", аеробалістичні ракети Х-47М2 "Кинджал", ЗРК "Панцир-С", а також бронетехніку і кориговані боєприпаси "Краснополь";
- об’єднану авіабудівельну корпорацію, що охоплює всі ключові російські літакобудівні підприємства, які випускають, модернізують та обслуговують багатоцільові винищувачі Су і МіГ, стратегічні бомбардувальники Ту, військово-транспортні літаки Іл та інші;
- об’єднану двигунобудівну корпорацію, яка об’єднує 78 підприємств, що займаються розробкою й виробництвом двигунів для ракетного озброєння, авіації та військово-морських суден.
Новий розділ містить ідентифікаційні дані підприємств, їх функції у структурі "Ростеху", а також інформацію про застосовані щодо них санкції, обладнання, що ними використовується, а також схему зв’язків і підпорядкування.
Читайте також: Мін’юст подав позов про застосування санкцій до підприємства РФ, що виготовляє ракетні комплекси
Як наголосили у ГУР, відповідальний бізнес може використовувати опубліковану інформацію для перевірки своїх контрагентів на причетність до ростєху та ухвалювати рішення про припинення співпраці з ними. Завдяки цьому, разом із синхронізацією санкцій країн-партнерів, ускладняться ланцюжки постачання та зменшаться темпи виробництва російської військової техніки. Також стане неможливим використання непідсанкційних структур "Ростеху" для обходу міжнародних обмежень.
Це призведе до зменшення можливостей Росії та її союзників у створенні нових видів озброєнь і участі в міжнародних коопераціях. Крім того, скорочення прибутків "Ростеху" вплине на його здатність виготовляти та модернізувати озброєння.
В ГУР додали, що продовжують роботу з ізолювання російського ВПК від світових ринків та обмеження ланцюжків його постачання.
Як повідомляв Укрінформ, ГУР і Державна архівна служба України в розділі “Викрадена спадщина” порталу War&Sanctions оприлюднили імена осіб, причетних до незаконного вивезення українських архівних матеріалів із тимчасово захоплених росіянами територій та їх подальшої інтеграції до російської архівної інфраструктури.
Новини з передової