Плетенчук розповів, коли у Чорному морі розпочне роботу протимінний дивізіон
12.04.2025 09:43
Укрінформ
Склад українського протимінного дивізіону нині налічує мінімум 5 кораблів, які почнуть працювати у Чорному морі, щойно дозволить безпекова ситуація.
Як передає Укрінформ, про це повідомив речник ВМС Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі Українського радіо.
"Із тих одиниць, які я можу озвучити – це, як мінімум, 5 протимінних кораблів. Різних класів, але вони схожі. Це Alkmaar і Sandown британські. Alkmaar Бельгія і Нідерланди нам передають. Це склад нашого протимінного дивізіону, який, як тільки ситуація буде дозволяти, зможе провести операцію з розмінування акваторії Чорного моря. Це те, що конче необхідно нашій економіці – економіці морської держави, яка покладається на морський експорт в першу чергу. І це, звісно, нові корвети, які так само увійдуть до складу нашого флоту. Вони будуть виконувати інші завдання, вже бойові завдання з охорони нашої акваторії, узбережжя і відповідно взаємодіяти з іншими кораблями, прикривати їх і виконувати бойові завдання в морі", – розповів Плетенчук.
За його словами, розмінування акваторії відбувається постійно. Проте зараз це скоріше мінімально-необхідні заходи, щоб "забезпечити роботу нашого зернового коридору, цивільного судноплавства і навігації".
На запитання, за яких умов наші кораблі, зокрема цей протимінний дивізіон, зможуть увійти в Чорне море, Плетенчук відповів: "Коли набуде якогось офіційного статусу закінчення російсько-української війни і в той момент, коли безпековий рівень дозволить проводити ці операції".
Речник ВМС також підтвердив, що сотні українських військовослужбовців зі складу Військово-морських сил зараз за кордоном опановують нові зразки техніки і вчаться взаємодії. Це, зокрема, дозволило нашим протимінним кораблям "Черкаси" та "Чернігів" отримати оцінку взаємосумісності за стандартами НАТО.
Читайте також: Болгарія пропонує створити у себе координаційний центр з безпеки судноплавства у Чорному морі
Щодо російського флоту, то його робота, за словами Плетенчука, нині практично паралізована. Їхні кораблі переважно ховаються в Новоросійську і "палять" російський бюджет на своє утримання. Як і десантний корабель "Іван Рогов". "Його наче будують у Керчі, але казати про якусь загрозу зарано, бо зараз це просто "металева болванка", – додав речник ВМС ЗСУ.
Як повідомляв Укрінформ, із часу укладення часткового перемир'я у Чорному морі станом на 10 квітня РФ не обстрілювала портову інфраструктуру України.
Фото: Суспільне Одеса
Новини з передової