Під час перевірки документів поліціянти з’ясували, що Дорош перебуває у розшуку.

Фото С4

Керівника благодійного фонду «Волонтерський штаб захисту України» Володимира Дороша сьогодні, 8 квітня, поліція не пустила до сесійної зали Чернівецької міської ради. Він планував виступити перед депутатами із заявою про збереження приміщення на вулиці Степана Бандери, 11 для роботи фонду. 

Правоохоронці перевірили військово-облікові документи Дороша. Волонтер показав військовий квиток радянського зразка та повідомив, що знятий з обліку. На що поліцейські повідомили, що змушені доставити його до ТЦК для уточнення військово-облікових даних.

Про це відомо із прямої трансляції Володимира Дороша у фейсбуку. 

Депутатка Чернівецької міської ради Яна Брус прокоментувала ситуацію з трибуни сесійної зали.

«Поліція перевіряла, чи не прострочені у нього мобілізаційні документи. Він показав, що у нього є відстрочка. Усе це тривало п’ять хвилин, а після цього поліція його заламала і вивела на задні двері міської ради. Наразі невідомо, де він перебуває», – сказала Яна Брус.

Міський голова Чернівців Роман Клічук зазначив, що не знає деталей ситуації та з яких причин затримали Дороша. 

Через цю ситуацію роботу сесії міської ради зупинили. Депутати пішли на погоджувальну раду. 

Донька Володимира Дороша написала заяву до поліції щодо затримання її батька. 

«Шпальта» звернулася за коментарями щодо цієї ситуації до пресслужби Нацполіції та обласного ТЦК та СП. 

У ГУНП «Шпальті» повідомили, що під час перевірки документів, поліціянти з’ясували, що Дорош перебуває у розшуку за вчинення адмінправопорушення (Стаття 210 та 210-1 «Порушення військовозобов’язаними чи призовниками законодавства про військовий обов’язок і військову службу») за раніше поданим зверненням ТЦК. 

«Йому запропонували добровільно пройти до ТЦК та СП щодо уточнення даних. Однак чоловік відмовився, тоді до нього було застосували, передбачене законодавством у таких випадках, адміністративне затримання (ст. 262 КУпАП) та доставили до найближчого територіального центру комплектування», — повідомили у пресслужбі Нацполіції. 

У пресслужбі обласного ТЦК та СП станом на 17:20 «Шпальті» не надали жодної інформації. 

Що цьому передувало

Володимир Дорош 2 квітня зареєстрував на сайті міськради петицію щодо «забезпечення продовження волонтерської діяльності за адресою вулиця Степана Бандери, 11». На петицію відреагували у міській раді. Заступник міського голови Євгеній Маховіков на своїй сторінці у Facebook написав, що міська рада по цьому приміщенню ніколи не підписували угод з волонтерськими організаціями. Тому його вважають вільним.

«З 2002 року приміщення здавали в оренду Чернівецькій обласній організації “Народно-демократична партія”. Оренду партійний осередок платити не хотів, і у вересні 2021 року суд розірвав договір оренди та видав наказ про звільнення приміщення орендарем і погашення усіх боргів», – йдеться у дописі Євгенія Маховікова.

Відтоді приміщення так і не повернули громаді, а борги не сплатили.

На останньому виконкомі підтримали меморандум про створення на цих площах рекрутингового центру для двох підрозділів ЗСУ, адже це приміщення підходить по низці параметрів.

«Рішення суду про звільнення приміщення партійною організацією треба виконувати. Про це я казав йому особисто (Володимирові Дорошу – ред.). “Сплю і бачу”, коли пан Володимир погасить більш як 1,25 мільйона гривень боргу перед бюджетом міста», – пише Євгеній Маховіков.

Натомість того ж дня під час пресконференції, міський голова Чернівців Роман Клічук сказав, що нібито під прикриттям волонтерського центру «Народно-демократична партія» не покинула те приміщення.

«Офіційно там немає волонтерського центру. Це просто партія, що захопила приміщення у центрі міста і не платить оренду ще з 2018 року. Володимир Дорош використовує приміщення міста ще до повномасштабного російського вторгнення і не платить гроші», – розповів чернівецький міський голова.

Західна Україна

Інформує: Shpalta.media

Залишити відповідь