Днями соціальні мережі переповнилися резонансною подією про затримання правохоронними органами буковинського активіста Дмитра Каланчі.
Він же називає себе журналістом, громадським діячем та ще й захисником чоловіків, які підлягають мобілізації.
Ким же насправді є громадський діяч Дмитро Каланча, який неодноразово критикував і нашу Сокирянщину?
Історія активіста Каланчі обростає новими подробицями про це повідомляє телеканал “Чернівецький промінь”, зокрема Антоніна Фігель та Максим Демко:
“Дмитро Каланча у 2013 році був засуджений до 6 років ув’язнення за шахрайство, вчинене за попередньою змовою осіб. Після відбування терміну у в’язниці влаштувався на роботу до Горбівської музичної школи. Виконуючи обов’язки директора знову потрапив у поле зору правоохоронних органів. Цього разу його судили за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним, користуючись службовим становищем. Нині ж схоже знову взявся за старе. Та про все по порядку.
У судовому реєстрі чимало справ, в яких Дмитро Каланча фігурує. Зокрема, за зазіхання на честь і гідних військових, керування автомобілем у нетверезому стані, несплаті аліментів, нанесення тілесних ушкоджень, за поширення у соціальних мережах недостовірної інформації, та багато інших. А нині в цьому переліку додалась і справа про шахрайство, яку нещодавно відкрили правоохоронці.
Потерпілий Пилип, який повірив у медійну репутацію Дмитра, звернувся до нього по допомогу.
Пилипу повідомили, що документи він зможе забрати згодом.
Чоловік вийшов, забувши в військкоматі не тільки документи, а й ключі від машини. Пізніше разом із коханою Пилип згадав, що у соцмережах натрапляли на відео місцевого активіста, який, думали, зможе їм допомогти.
У телефонній розмові Дмитро Каланча одразу назвав суму винагороди за свої послуги.
“Не знаю, наскільки це адекватна сума, але ми домовились про 2 000 доларів. І оскільки інших варіантів не було, то він приїхав, ми заплатили йому одразу ці 2 000 доларів прямо в автомобілі”, – розповідає Пилип.
Каланча обіцяв за ці гроші забрати автівку з території ТЦК та перегнати її на Франківщину. Для цього, окрім ще одного ключа від авто, який був у власників вдома та документів на машину необхідно було доручення.
Подальший розвиток подій молоде подружжя навіть не могло собі уявити. Перше, що Дмитро Каланча запитав у Пилипа, коли приїхав за його машиною, це що із цінних речей є у авто, пригадує потерпілий.
Каланча повідомив, що автівку на евакуаторі забирає в село Дихтинець. А з Пилипом пізніше вирішать, що далі робити. Потому від Каланчі роздався телефонний дзвінок, розповідає хлопець:
“Ми з тобою так не домовлялися. Я ж тобі питання на червонець вирішив. І я хотів зрозуміти: так, а що він вирішив. Він же документи мені не повернув, тільки віддав телефон і почав розказувати, що я маю заплатити 300 доларів поліцейському і 500 доларів прокурору, мотивуючи це тим, що він не знає, які справи на мене вигадали працівники ТЦК”.
За декілька днів власники авто відкликають довіреність та намагаються знову зв’язатись з активістом, де Каланча у грубій формі ображає потерпілих.
Пізніше Пилип знаходить будинок Дмитра поруч із яким припарковане його авто.
Пилип викликає поліцію. Через деякий час рішенням суду автівку забирають на арешт майданчик, у якості речового доказу. Дмитро Каланча записує відео нібито у нього, як у журналіста забрали машину під час чергового розслідування.
За заявою Пилипа правоохоронці відкрили на Дмитра Каланчу чергову кримінальну справу за шахрайство. У псевдожурналіста провели обшуки та знайшли факти, які підтверджують його причетність до викрадення автомобіля та особистих речей, що були у ньому, а також які в подальшому можуть свідчити і про інші факти його незаконної діяльності. Зокрема, один із них помітив Пилип.
Ще до засідання суду, щодо обрання запобіжного заходу Дмитро Каланча почав збір на власну заставу у розмірі 400 тисяч гривень, пізніше суддя обмежився меншою сумою 242 тисячі гривень, але Каланча про це не повідомив. Тобто виходить, що він казав що треба йому 400 тисяч зібрати, а суд призначив йому 242 тисячі.
Днями у соцмережах написали, що псевдожурналіст зібрав майже 200 тисяч застави. Якщо ж не внесе повної суми – вкотре відсидить у СІЗО до рішення суду.
Пилип же закликає всіх хто постраждав від так званої “допомоги” Дмитра Каланчі, звернутись до правоохоронців. “
За останніми новинами псевдожурналіста відправлено в СІЗО до 25 січня 2025 року судом встановлено альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі понад 242 тисячі гривень.
Питання залишається відкритим ким же насправді є Дмитро Каланча буковинським борцем за справедливість чи все ж таки рецидивістом?
Джерело: ” Чернівецький промінь“
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні