Удар новою балістичною ракетою по Україні свідчить про відчай Путіна – експолковник Бундесверу

Ексклюзив

22.11.2024 14:33

Укрінформ

Використання Путіним балістичної ракети проти України є нічим іншим, ніж актом відчаю і спробою задіяти механізм стримування в напрямку західних партнерів України.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив депутат Бундестагу, експолковник Бундесверу Родеріх Кізеветтер.

«З військової точки зору стріляти цією міжконтинентальною балістичною ракетою з дальністю 6000 км по цілі, яка знаходиться всього в 100 км від фронту, є нонсенсом. Загроза українському громадянському суспільству та військовим від російських плануючих бомб набагато більша. Це скоріше відчайдушна реакція Путіна на пуск крилатих ракет ATACMS і Storm Shadow/Scalp по військових об’єктах в Росії, тому що тут Україна за дуже короткий час досягла великих військово-стратегічних успіхів і успішно знищила російські склади боєприпасів і зброї», – вважає колишній полковник Бундесверу.

Він розглядає використання Росією нової ракети середньої дальності «Орєшнік» переважно як частину великого пропагандистського шоу, спробу Путіна використати демонстрацію сили для стримування та залякування західних прихильників України. Кізеветтер додав, що очільник Кремля погрожує використати цю міжконтинентальну балістичну ракету проти західних країн.

Читайте також: У НАТО відреагували на удар Росії експериментальною ракетою – це не стримає від підтримки України

«Це – частина стратегії політичного стримування. Спроба «утримати» Захід від подальшої підтримки України, адже ефект – тобто фактична військова ескалація – був загалом обмеженим і не був чимось новим», – зауважив політик Християнсько-демократичного блоку та нагадав, що Росія щодня загострює ситуацію у війні проти України.

Кізеветтер наголосив, що друзі України не повинні дозволити себе залякати, та мають усвідомити, що рішення про дозвіл для України розширити зону застосування наданої зброї дії для цілеспрямованих ударів по території Росії давно назріло, і що Росія може відповісти лише пропагандою ескалації.

Отже треба забезпечити Україну ще більшою кількістю високоточної зброї великої дальності, як-от ATACMS, але також німецькими Taurus, підкреслив політик. За його словами, з відчайдушної реакції Путіна видно, що це успішно перешкоджає діям Росії, які порушують міжнародне право.

У той же час, додав парламентарій, відповідальні західні політики повинні викрити отруйний і небезпечний наратив Росії та розповісти громадськості, особливо в Німеччині, про віроломні дії Кремля. Своїми діями Путін хоче послабити згуртованість західних суспільств і, особливо в Німеччині, замінити основи «миру у свободі та самовизначенні» примарним «миром» у рамках фальшивого припинення вогню, що ставить під загрозу саме існування України.

Читайте також: Зеленський відреагував на заяву Путіна: Це збільшення масштабу війни і цинічне порушення Статуту ООН

Як повідомляв Укрінформ, за даними Повітряних сил ЗСУ, вранці 21 листопада війська РФ запустили по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім крилатих ракет Х-101, при цьому підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.

21 листопада Путін заявив, що російська армія вдарила по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік» нібито у відповідь на застосування американських і британських далекобійних ракет ЗСУ.

У звʼязку з використанням Росією нового типу озброєння проти України, під час атаки Дніпра, Міністерство закордонних справ вже інформує партнерів та задіює механізми реагування ООН, НАТО та планує залучити механізми ОБСЄ.

   
Новини з передової

Залишити відповідь