Поліцейські нагадують буковинцям як убезпечити себе під час поїздки за кордон, щоб не стати жертвою торгівлі людьми
Щоб не потрапити у «пастку» злочинців, поліцейські ГУНП в Чернівецькій області звертають увагу громадян на обов’язковому дотриманні правил перед виїздом за кордон. Відповідно до санкції ст. 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України, винний може бути покараний до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Торгівля людьми може проявлятися у примусовій безоплатній праці, рабстві, сексуальній експлуатації, вилученні органів, проведенні дослідів над людиною, використанні у жебрацтві, продажі дитини тощо.
Працівники відділу міграційної поліції обласного управління поліції радять, як не стати жертвою злочинців за кордоном:
– ніколи не довіряйте свої документи стороннім особам, крім уповноважених представників прикордонних служб чи поліції;
– не залишайте свій паспорт як заставу і не віддавайте його роботодавцям для реєстрації чи з інших причин;
– зареєструйтеся в українському посольстві або консульстві в країні;
– переконайтесь, що маєте достатньо інформації про тих, з ким і куди їдете, і в кого будете перебувати, та протягом якого терміну. Поділіться цією інформацією з тими, кому довіряєте до Вашого від’їзду;
– регулярно підтримуйте зв’язок з рідними чи друзями, відразу повідомляйте про зміну місця перебування. Повідомте також контакти людей, з якими подорожуєте;
– домовтеся з рідними про кодове слово чи фразу у випадку, якщо Вам буде загрожувати небезпека;
– обережежно ставтесь до людей, які пропонують роботу чи перевезення за кордон тільки жінкам, або Ви знаходитесь у транспорті, в якому перебувають лише жінки та всі прямують до того ж самого місця призначення;
– у випадку небезпеки, телефонуйте місцевим екстреним службам (в країнах ЄС – 112) та звертайтеся до посольств (консульств) України в країні вашого перебування.
Також за кордоном ви може звертатися до міжнародних та громадських організації, які надають допомогу мігрантам.
В Україні існує Національна гаряча лiнiя з протидії торгівлі людьми та консультування мiгрантiв: 527 або 0 800 505 501, телефонна спецлінія поліції – 0 800 50 02 02, Урядова гаряча лінія України – 15-45.
Про факти протиправних дій відносно вас або ваших родичів, знайомих можна звернутися за телефоном – 044 586 0880, або надіславши листа на електронну поштову скриньку: mipol@police.gov.ua (Департамент міграційної поліції), або на спецлінію 102.
Відділ комунікації поліції Чернівецької області
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні