Новини
Ліки доставлятимуть у села: де працюють мобільні аптечні пункти на Буковині

07.10.2024

У Чернівецькій області почав працювати мобільний аптечний пункт. Тепер люди у дев’яти селах зможуть отримати “Доступні ліки”, а не їхати за ними до райцентру.

Про це повідомила директорка департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталя Свестун.

Мобільний аптечний пункт запрацював, щоб людей у селах забезпечити ліками за програмою “Доступні ліки”. Ліки доставлятимуть від аптеки “Гармонія 2000”, яка погодилася на участь у проєкті.

“Лікар виписує електронний рецепт, людина з ним звертається до аптечного пункту і отримує необхідний препарат або безкоштовно, або з певною доплатою. Звісно, аптеки можуть привозити інші ліки, але нас найбільше цікавить забезпечення “Доступними ліками”. Адже у переліку – велика кількість препаратів, які люди можуть отримати безкоштовно для лікування. Із аптеками у селах, як відомо, проблеми. А їхати до райцентру за ліками не всім зручно. Тому ми намагалися зробити так, щоб аптеку наблизити до пацієнтів”, – пояснила Наталя Свестун.

Ліки доставлятимуть до віддалених сіл Кіцманської, Ставчанської, Веренчанської територіальних громад, де немає аптечних закладів, зокрема у села Лашківка, Витилівка, Валява, Кліводин, Суховерхів, Давидівці, Борівці, Шишківці, Малятинці.

“Працівники аптечного пункту контактуватимуть із сімейним лікарем, який пояснить, які препарати найбільш необхідні людям. Ми надали контакти лікарів із цих сіл. Розробили погодинний графік, і в кожній амбулаторії знають, коли має приїхати мобільний аптечний пункт. Він зупинятиметься на 1-1,5 години у кожному селі. Сімейні лікарі повідомлятимуть людям, коли має прибути аптека і можна буде за електронним рецептом отримати “Доступні ліки”, – пояснює Наталя Свестун.

Наразі мобільний аптечний пункт працює як пілотний проєкт, який хочуть розширити.

“Ми знаємо, що у багатьох селах немає аптеки, але цей район вибрала сама фірма “Гармонія 2000″. Ми їх просили започаткувати цей проєкт, і вони погодилися спробувати. Поки що рано говорити про результати, треба попрацювати хоча б місяць. Тоді будемо бачити, скільки реалізовано ліків у мобільному аптечному пункті. Крім того, просимо розширення і в селах колишнього Кельменецького району, де теж не вистачає аптек”, – каже Наталя Свестун.

У департаменті охорони здоров’я також нагадали, що з 15 серпня в області запрацювала програма доставки ліків “Укрпошта-аптека”.

“Людина телефонує на гарячу лінію “Укрпошти”, замовляє ліки – і впродовж трьох днів їй доставлять препарати до пункту видачі. Це теж переважно стосується “Доступних ліків”, але можна замовити й інші препарати”, – зазначила Наталя Свестун.

” ”

–>

Джерело

   

Залишити відповідь