Новини
Книгарень дуже багато : у Чернівцях частіше купують книги – відео

02.10.2024

У Чернівцях від початку повномасштабного вторгнення люди почали частіше купувати книги.

Кореспондентка molbuk.ua відвідала п’ять книгарень у Чернівцях та запитала продавців про попит на книги.

Підвищення цін працівники книгарень пов’язують, в першу чергу, зі зростанням вартості сировини. Таку зміну, стверджують, зумовила російська агресія.

“Наприклад, ми знаємо, що в Харкові постраждали друкарні, які друкували не тільки для Харкова, а й для всієї України”. – каже продавчиня Ірина.

У книгарні зазначають – книги подорожчали у два рази. Якщо раніше середня ціна була 200-250 грн, то сьогодні це 400-450.

Чернівецька поетеса та літературознавиця Інга Кейван про формування вартості каже:

“У виданні кожної книги є своя специфіка. Скажімо, комікс на 20 сторінок буде коштувати дорожче за книгу на 120 сторінок, виконану у чорно-білому друці, без ілюстрацій. Усі послуги, з якими пов’язане виготовлення книги, потребують оплати, адже це праця фахівців на кожному з етапів роботи над кінцевим продуктом”.

Стосовно найпопулярніших позицій, продавці відповідають унісон – психологія. Також наголошують на зростанні попиту української літератури як сучасної, так і класичної. В ТОПі залишаються фантастика, детективи, трилери та дитяча література. Ми запитали в чернівчан, які книги читають вони:

Кількість читачів, в порівнянні з часом до повномасштабного вторгнення, збільшилася. В книгарнях такі зміни пов’язують з великою кількістю переселенців. Також важливу роль відіграв вихід російської літератури з ринку.

“Зацікавленість, в основному, збільшилася на літературу під час блекаутів, коли відключали світло і не всі могли працювати з електронними носіями”. – розповідає продавець Ярослав.

В наступній крамниці пані Ірина каже, що на початку війни книгарні спричинили справжній ажіотаж серед переселенців.

“Люди зі Сходу були шоковані. Казали, що вони ніде нічого подібного не бачили, тобто вони не знали, що таке книгарні. Маріуполь був величезним містом, проте я неодноразово чула від людей, що в їхньому місті не було жодної книгарні. Були тільки невеликі книжкові відділи у супермаркетах”. – говорить продавчиня.

Інга Кейван зазначила, що існування попиту на книги доводить – український видавничий ринок функціонує доволі добре.

Серед відвідувачів переважає молодь. Хтось пояснює це зростанням популярності паперової літератури в інтернеті, а хтось каже, що не всі люди старшого віку мають можливість придбати фізичний примірник.

” ”

–>

Джерело

   

Залишити відповідь