Індивідуальна аптечка першої допомоги на кожний день: якою вона повинна бути

Ракетні та шахедні удари упродовж цих років війни показали, що часто важливим для порятунку життя людини є своєчасне надання першої медичної допомоги. Для цього рятівник повинен мати правильно укомплектовану аптечку першої допомоги та вміти нею користуватися.

Пам’ятайте, що вона повинна бути переносною (аби нею скористатися будь-де: вдома, в машині, на виробництві або в польових умовах) та складатись з різних відділень.

Що СЛІД покласти до індивідуальної аптечки на кожний день:

Засоби для зупинки кровотечі:

Джгути (турнікети). Допомагає тимчасово зупинити кровотечу із судин кінцівок. Існує 2 види джгутів: джгут Есмарха та турнікет. Джгут Есмарха – це гумова стрічка з отворами на одному кінці та спеціальним гачком для фіксації на протилежному. Він накладається вище місця поранення на тканину або одяг. Аби остаточно зупинити кровотечу, потрібно його сильно натягнути. Турнікет – більш сучасний, компактний та високоефективний засіб. Його слід застосовувати для зупинки критичної зовнішньої кровотечі з судин верхніх або нижніх кінцівок без зняття одягу, накладаючись максимально високо перпендикулярно осі.

Засоби для тампонування (1 гемостатичного та 1 негемостатичного бинта достатньо). Неважливо який виробник, головне аби ви вміли користуватись бинтом.

Бандаж (компресійна пов’язка). Неважливо який виробник, головне аби ви вміли користуватись бандажем.

Засоби індивідуального захисту:

Одноразові рукавички (найкраще обирати нітрилові рукавички або рукавички підвищеної міцності). Насамперед вони захистять постраждалого та рятівника від інфекції/бруду, який може потрапити в рану, а потім у кров. Вони повинні бути міцними, не великими та не малими, еластичними.

Маска-клапан. Якщо ви вмієте проводити серцево-легеневу реанімацію, то маска-клапан повинна бути поруч із вами.

Оклюзійні наліпки (бажано вентильовані). Аби користуватись ними, потрібні спеціальні навички. Навчіться цього.

Решта:

  • Ножиці (універсальний засіб у кожній аптечці). Вони можуть знадобитись під час розрізання одягу на постраждалому аби забезпечити йому доступ до пошкодженої частини тіла.
  • Бинти – вони потрібні для накладання пов’язок на поранення без масивної кровотечі, альтернативний матеріал для тампонування, а також додатковий засіб фіксації (якщо є потреба).
  • Пластир (бактерицидний та рулонний) або армований скотч. Захистить рани від потрапляння бруду та бактерій, допоможе стягнути краї ран, а також зафіксувати/закріпити пов’язки.
  • Маркер (перманентний) – може знадобитись, аби записати інформацію про постраждалого та об’єм наданої допомоги.
  • Термоковдра – для запобігання гіпотермії, а також може бути використана в буденному житті.
  • Щиток на око – допоможе запобігти додатковому травмуванню пошкодженого ока.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь