День хмарочоса

День хмарочоса

Хмарочоси стали досить звичним явищем у наш час, а День хмарочоса, який відзначається міжнародною спільнотою 3 вересня – це чудова нагода дати достойну оцінку архітектурним дивам та справжнім подвигам сучасної інженерної справи. Хмарочоси прикрашають великі міста своєю сміливою присутністю і визначають горизонти могутніми будівлями, які буквально ніби «чешуть» небо. Але ці будівлі-велетні існують лише близько 130 років. У переповнених міських районах, де відчувається брак земельного простору, залишається будувати лише вгору, перетворюючи невеликий клаптик землі на 40 і більше поверхів потенційної житлової площі. До Дня хмарочоса ви маєте змогу відвідати місця з цими дивовижними будівлями у своєму місті. Якщо ж ви мешкаєте в маленькому населеному пункті, то обов’язково в цей день відвідайте найближче місто з могутніми спорудами.

Історично склалося так, що люди завжди прагнули «догори». Починаючи з єгипетських пірамідам і закінчуючи незліченною кількістю сучасних хмарочосів. Архітектори завжди намагалися побудувати щось насправді вражаюче.

Під терміном «хмарочос» розуміють високу споруду мінімальною висотою 150 м. Хоча висота не є незмінним та єдиним критерієм. Велике значення має зовнішній вигляд будівлі, а також метод її зведення. До прикладу, в 80-х роках 19-го століття до цієї категорії відносили споруди, зведені за сталево-каркасною технологією будівництва. Також, якщо в окремій місцевості найбільший будинок має 14 поверхів, його нерідко називають хмарочосом.

Згідно з європейськими стандартами, які також діють в Україні, споруди висотою від 25 поверхів прийнято називати висотками.

Сьогодні у світі налічується понад 4 000 хмарочосів. У 2020 році столиця України посіла 8-ме місце за кількістю висотних будівель після Нью-Йорка, Торонто, Дубаї, Токіо, Гонконгу і Шанхаю. Сьогодні в Києві налічується більше 1200 споруд висотою понад 35 м.

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь