Як зосередити увагу школярика?
Ваша дитина не може зосередитися на деталях та довести справу до кінця без сторонньої допомоги, допускає помилки через неуважність?
Уникнути таких проблем ви зможете, якщо врахуєте індивідуальні особливості вашої дитини та застосуєте вправи, які спрямовані на розвиток уваги. Адже вміння зосереджуватись – це звичка, яку можна натренувати. Стала ж увага дитини починає розвиватись у 9-10 років.
Причини дисбалансу концентрації уваги школяра:
Перевтома дитини. Якщо дитина пізно лягає спати, її нервова система перезбуджується, внаслідок цього вона погано спить, а на наступний день приходить у школу в сонливому стані.
Порушення правильного дихання. У багатьох дітей у носоглотці виростають аденоїди (поліпи), які блокують постачання кисню до мозку. Дитина починає дихати ротом та потроху втрачає увагу.
Неправильне виховання. Деякі дбайливі батьки купують дітям занадто багато книжок та іграшок, рано і часто водять їх на виставки, в музеї і театри. Таким чином, діти не мають змоги вдуматися в побачене, поверхнево ознайомлюються з навколишнім світом і починають бути неуважними.
Емоційне перевантаження внаслідок великої кількості вражень (позитивних і негативних).
Розподіл уваги в молодших школярів розвинутий недостатньо, але за перші роки навчання дітей спостерігається динаміка покращення зосередженості на певних видах діяльності.
Поради батькам, як правильно сконцентрувати увагу дитини:
Попросіть дитину зробити дві справи одночасно, одну фізичну, а іншу – інтелектуальну. Наприклад, відбивати м’яч і додавати числа. Таким чином, дитині буде простіше запам’ятати.
Першокласнику потрібно навчитися прибирати зайві предмети зі столу під час навчання. Коли дитина навчилася не відволікатися, то зовнішні подразники, на зразок гаджетів можуть бути присутніми.
Попросіть дитину згадати щось у деталях. Запитайте, як вона провела свій день, а потім попросіть повторити все те саме, але у зворотному порядку. Ця вправа дає можливість розвинути уважність.
Давайте дитині різні вправи на концентрацію уваги. Покладіть перед дитиною аркуш паперу з надрукованим текстом і доручіть знайти та закреслити однакові літери на сторінці.
Доручайте виконання різних справ, але ніколи не кричіть навздогін, оскільки більшість дітей одразу ж забуває про сказане.
Вивчайте вірші та прислів’я. Таким чином дитина зможе натренувати свою пам’ять. Влаштовуйте вдома літературні вечори, щоб дитина відчувала, що її зусилля не були марними.
Навчіть дитину робити позначки та писати записки.
Пам’ятайте, що ви можете навчити школярика сконцентровуватись! Потрібно лише трішки докласти зусиль.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні