Новини
Тіло понад тиждень шукають у Дністрі: з початку року у водоймах Буковини потонуло 4 дітей

25.07.2024

“Якийсь жах цього року”, – бідкаються рятувальники, говорячи про кількість потонулих у водоймах від початку 2024-го.

За словами речниці обласного управління ДСНС Мирослави Іванчук, торік станом на липень в області потонуло 9 осіб, із них одна дитина, а цьогоріч – уже 12, з них – четверо дітей. Ще одного – 17-річного юнака, шукають у Дністрі уже понад тиждень. Він упав у воду з надувного матраца.

“Відколи із травня відкрився купальний сезон, ми щотижня фіксуємо один випадок загибелі людей на водоймі”, – каже Мирослава Іванчук.

Підлітки добре знали річку й уміли плавати

Ще 13 лютого у річці Бережонка на Вижниччині потонула восьмирічна дівчинка. Зі старшим братом вона поверталася зі школи саморобною кладкою. Дитина впала й зникла у воді, її тіло знайшли за кілька днів у межах сусіднього села Коритне.

Наступною була трагедія на Дністрі, коли 12 червня у селі Рухотин під час купання почали тонути троє дев’ятикласників. Одного очевидці встигли витягнути на берег. Двоє інших потонули.

А 13 липня на базі відпочинку “Аква Плюс” потонув 13-річний хлопчик із села Глибочок. Підліток відпочивав там із братом. Він купався в озері й раптово зник. Водолази знайшли тіло хлопця без ознак життя. Реанімаційні заходи не допомогли.

А через кілька днів, 16 липня, до служби порятунку надійшло повідомлення, що в селі Комарів Кельменецької громади на Дністрі зник 17-річний юнак. Зі слів очевидців, хлопець плавав на річці на надувному матраці. Раптом він упав з матраца й зник у воді.
Юнака шукають понад тиждень кілька десятків рятувальників.

Через 10 днів пошуки припинять і будуть вести моніторинг, можливо, десь вдасться виявити тіло.

Купайтеся тільки в дозволених місцях

Усі ці трагічні випадки об’єднує недотримання елементарних правил безпеки: перебування у воді без дорослих, неправильний розрахунок сил, купання у стихійних місцях, запливання на небезпечну відстань від берега, перелічує Мирослава Іванчук.

“Розумію, що спека, хочеться купатися. Але треба це робити безпечно. Найбільше нещасних випадків трапляється на стихійних місцях відпочинку, а не тих, які офіційно визначені. Стихійні місця не передбачають рятувальних постів чи того, що у вас буде безпечне дно під ногами, – пояснює речниця ДСНС. – Здавалося б, юнак, якого зараз шукають у Дністрі, був на безпечному надувному матраці, який би мав допомогти. Та паніка взяла своє – і хлопець за лічені секунди зник.

Наскільки відомо, він відплив на 200 метрів від берега. Це навпроти Бакоти з хмельницького боку, де широка водойма, а глибина сягає 50 метрів, кажуть у ДСНС.

Неважливо, на якому ви плавзасобі, чи є на вас є рятувальне коло, жилет або ви на сто відсотків переконані, що є плавцем першого класу й добре знаєте водойму. Усе одно на це не можна розраховувати. Вода – це загроза вашому життю. Ви не можете спрогнозувати, як поведеться ваше тіло чи що ще може статися”.

Де на Буковині дозволено купатися

Чернівецький міський пляж
База відпочинку “Рутка” (с. Великий Кучурів)
База відпочинку”Лижна траса” (с. Бояни)
База відпочинку “Хвиля” (с. Магала)

Правила поведінки на воді

Відпочинок на воді повинен бути тільки в спеціально відведених місцях.
Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
Купатися можна в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.
Після їди купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
Заходити у воду треба повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря й води.
У воді варто перебувати не більш як 15 хвилин.

” ”

–>

Джерело

   

Залишити відповідь