Поліція попереджає громадян про заборону спалювання сухої рослинності
Наразі відповідно до Кримінального кодексу України, для паліїв сухої трави посилилась відповідальність. В окремих випадках випалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсії. За такі дії законом передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!
Поліцейські закликають жителів суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах.
Також правоохоронці закликають жителів бути обачними в період весняно-польових робіт та планування відпочинку на природі. Будьте відповідальними та свідомими у своїх вчинках, бережіть природу та дотримуйтесь чинного законодавства.
В Головному управлінні Національної поліції нагадують, що за самовільне спалювання рослинності, або її залишків посилено відповідальності. Зокрема, відповідно до ст. 77 (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень, відносно посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.
Самовільне спалювання залишків сухої рослинності за статтею 77-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачена кримінальна відповідальність згідно із ст. 245 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за такі дії передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні