Поділитися машиною і не сплачувати чужі штрафи. Хто такий «належний користувач» і для чого він треба?
Розглянемо ситуацію: ви надаєте свою автівку в користування іншій особі, але вона порушила правила дорожнього руху, і повідомлення про штрафи прийшли до вас. Аби за правопорушення відповідав не власник транспортного засобу, а той, хто був за кермом, варто призначити належного користувача, або ж, як кажуть у народі, — «пошерити» авто.
Належний користувач — це фізична особа, яка на законних підставах керує транспортним засобом, який їй не належить. І несе відповідальність зокрема за порушення ПДР.
Оформити статус належного користувача можна у будь-якому сервісному центрі МВС або ж онлайн — через Кабінет водія або застосунок Дія.
У Кабінеті водія для власника знадобиться свідоцтво про реєстрацію авто, а кандидат на належного користувача повинен мати посвідчення водія відповідної категорії. Для оформлення заявки потрібно внести електронні адреси і номери телефонів учасників угоди, а також ідентифікаційний код майбутнього належного користувача. При цьому і власник, і водій можуть оформлювати документи на відстані завдяки цифровим підписам. У Кабінеті водія ініціювати призначення належного користувача авто може як власник транспортного засобу, так і особа, яку призначають.
У застосунку Дія, окрім свідоцтва про реєстрацію та посвідчення водія, потрібно мати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт та авторизуватися. Власник авто створює у застосунку запит на «шеринг» у вигляді QR-коду. Водій сканує цей код з телефону власника і підтверджує намір стати належним користувачем. Через 5 хвилин у цифрових документах належного користувача з’являється свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Варіант з призначенням належного користувача офлайн через сервісні центри МВС підходять для юридичних осіб, що хочуть надати в користування свої транспортні засоби, або ж для власників автівок, документи яких не відображаються в цифровому варіанті.
Призначається належний користувач на певний період. До того ж можна достроково скасувати цей статус як з боку водія, так і власника.
Покрокова інструкцію, як «пошерити» авто, знаходиться на сайті Головного сервісного центру МВС у розділі послуги.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні