Новини
«Їх було вдвічі більше, але ми дали відсіч». Воїн чернівецького підрозділу — про відбиття ворожих атак

07.04.2024

Військовий з позивним “Єнот” у цивільному житті працював вчителем історії. Проте після початку війни мобілізувався до лав ЗСУ. Зараз він бойовий медик взводу першої роти восьмого окремого гірсько-штурмового батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади.

На посаду медика його призначили влітку минулого року, а до цього, в березні 2023 року, військовий разом із побратимами відбив атаку окупанта, який переважав.

“Це був мій перший виїзд на бойові позиції. Перед тим дуже нервував, не міг знайти собі місця. Пам’ятаю, як їдемо “зілом”. Десь далеко чутно вибухи. Розумію, що багато хто обходить ці місця, але саме туди рухаємося ми. Погода видалася на славу, лише було дуже темно. Не з першого разу потрапили на командний пункт, а потім на позицію. Мене відправили на другу позицію оборони “Кум”. Близько шостої ранку ми почали копати траншеї. Коли розвиднілося, мені провели екскурс: показали спостережні пункти, місце схову боєприпасів тощо.

“Я заціпенів, не знав, що робити”

Єнот розповідає, що росіяни згодом почали обстрілювати їхні позиції мінометами.

“Я був на спостережному пункті, і біля нього прилетіла міна. Мене прибило до стіни, у голові паморочилося, у вухах дзвеніло. В один момент хтось почав кричати: “Беха їде!”. Я вибіг з укриття, і переді мною в посадку в’їхала ворожа бойова машина піхоти. Часу було мало, я побіг в інший кінець траншеї й зайняв позицію для стрільби. Ми відкрили вогонь на ураження противника, а побратим з позивним “Печінка” пострілом із ручного протитанкового гранатомета поцілив у машину. Почувся крик ворогів, вони кликали на допомогу, – провадить військовий. – У якийсь момент бачимо: з іншого боку заїжджає ще одна БМП. Тут я заціпенів, не знав, що робити. Проте ми змогли організувати оборону. Троє людей взяли на себе ворогів, які щойно здійснили висадку, а три інших військових, серед яких і я, вели боротьбу з екіпажем підбитої БМП. Двох побратимів було поранено. Нам добре допомагали дрони – скидали гранати точно в ціль. Час минав, а все, що ми робили, – це вели перестрілку і перекидали гранати”.

Далі взялися зачищати траншеї від окупантів.

“Пішло нас троє. Ми змогли знищити п’ятьох ворогів, а ще чотирьох вже знайшли в стані “харошего руского”. Перевірили всі бліндажі й траншеї до позиції “Метелик” (до неї було метрів триста) і повернулися”, – говорить Єнот.

“Адреналін робив своє”

Чоловік каже, що на місці висадки з БМП ще залишилося кілька живих росіян, тому вони пішли добивати ворога.

“Адреналін робив своє: нам не страшно було рухатися під мінометним обстрілом. Коли дійшли до місця висадки ворога, побачили, що один росіянин почав здаватися в полон, знімаючи спорядження. Він був на прицілі. Його життя було в наших руках. Ми вирішили його зберегти. Через хвилину виліз ще один з перебитими руками й також здавався. Зв’язавши, ми перевели їх у командний пункт. Бій завершився. Через годину мене перевели на позицію “Зозуля”. Ніколи не забуду те відчуття після бою, коли рівень адреналіну спадає і починаєш розуміти, що відбулося насправді. Вороги заскочили нас зненацька, майже оточили, їх було вдвічі більше, але ми їх перебили”, – згадує бій військовий.

Влітку Єнот вивчився на курсах бойового медика взводу та став до виконання обов’язків.

“20 грудня зранку почався наступ на наші позиції. Я був за декілька кілометрів від зіткнення. Увесь бій сидів біля рації, щоб відстежувати інформацію про поранених. Коли бій завершився, командир дав наказ висуватися на місце зіткнення із підкріпленням. Прибувши на місце, надавав допомогу. Були і уламкові поранення, і наскрізне кульове в груди, і контузії. Тих, кого важче поранило, забирали транспортом. Тих, хто міг йти, я виводив на місце евакуації.

На початку лютого Єноту довелося надавати домедичну допомогу військовим, у бліндаж яких залетів FPV-дрон і здетонував газовий балон.

“Мене на квадроциклі доправили на місце. Хлопці отримали численні опіки. У моєму медичному рюкзаку було замало протиопікових пов’язок, але вдалося надати допомогу. Евакуацію здійснили вчасно”, – зазначає Єнот.

У 8 ОГШБ збирають на квадроцикл. Підтримай їх донатом.

” ”

–>

Джерело

   

Залишити відповідь