Новини
Комітет ВР відхилив надсилання електронних повісток

20.03.2024

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони активно працює над розглядом правок до законопроєкту про мобілізацію. Зокрема парламентарі визначили, що реєстрація в електронному кабінеті призовника буде правом, а не обов’язком.

Про це повідомила депутатка від партії “Європейська солідарність” Ірина Фріз, інформує ТСН.

В урядовому законопроєкті про мобілізацію, до якого наразі парламентарі розглядають правки, йшлося про збільшення штрафів за порушення до 100 чи 200 тис. грн, проте чи буде їх збільшено наразі невідомо.

“Було про збільшення штрафів, але таких сум не бачила. Щодо заходів впливу – вони обговорювалися на одному з перших засідань”, – сказала парламентарка.

“Передбачалося, що працівники ТЦК та СП через неявку військовозобов’язаного після оповіщення можуть подавати до адміністративного суду. За рішенням суду до людини, яка не з’явилася до ТЦК, можуть застосовуватися так звані заходи впливу: обмеження на водіння транспортним засобом, чи блокування рахунків, чи обмеження переміщення, виїзду за кордон. Безпосередньо стосовно цієї правки – було відхилено можливість для представників ТЦК та СП використовувати такі заходи впливу, адже вони були прописані не чітко з точки зору можливості застосування. Тобто не було зрозуміло, в якій кількості будуть застосовувати. Один, два чи одразу всі три заходи, які були викладені в пропозиції”, – пояснила вона, додавши, що не було встановлено чітко, на який термін застосовуватимуться ці заходи.

“І ключове, що було порушенням кодексу адміністративного судочинства – це те, що були фактично знівельовані строки подачі громадянином апеляційного оскарження на рішення адміністративного суду. Це є порушенням Конституції, адже кожна людина має право на захист своїх прав. Тому все це, як заходи впливу, було поки що відхилено”,- зазначила Фріз.

Депутатка повідомила, що наразі комітет відхилив можливість впливу на ухилянтів забороною керування транспортними засобами, замороженням банківських рахунків або обмеженням на виїзд з країни.

Також парламентський комітет висловився проти обов’язкового застосування електронного кабінету для військовозобов’язаних, надавши можливість громадянам віком від 18 до 60 років самостійно оновлювати свої дані через різноманітні канали, включно з електронним кабінетом, у разі введення воєнного стану. Також було відхилено поняття надсилання електронних повісток на електронний кабінет.

” ”

–>

Джерело

   

Залишити відповідь