Міжнародний день бойскаутів
Люди, дитинство яких пройшло за радянських часів, добре пам’ятають піонерський галстук та девіз «Будь готовий!». Але насправді ці атрибути існували раніше, задовго до створення піонерської організації. Вони були запозичені в бойскаутського руху. Щороку 22 лютого в світі відзначають Міжнародний день бойскаутів. Бойскаути (скаути) – це діти й молодь, члени незалежної добровільної організації, яка має на меті фізичний і духовний розвиток молодих людей. Організації бойскаутів є аполітичними. Присяга скаутів має три основні принципи – дотримання обов’язку перед Богом та Батьківщиною, обов’язку перед людьми та обов’язку перед собою.
Батьківщиною скаутингу є Велика Британія, а заснував цей міжнародний рух професійний військовий Роберт Баден-Павелл.
В 1899 році в званні підполковника він брав участь у англо-бурській війні, командуючи фортецею в Південній Африці. Через малу чисельність солдатів гарнізону Баден-Павелл змушений був залучити місцевих хлопчаків до розвідки у ворожому стані. Юні розвідники виявилися відважними й кмітливими, а завдяки їхнім донесенням про позиції супротивника підполковнику вдалося утримати фортецю до того, як надійшло підкріплення.
В цей день у всьому світі проводяться скаутські святкові семінари та фестивалі, які збирають членів організації та гостей з різних міст. Головною метою є ознайомлення молоді зі скаутингом та розширення діяльності цієї організації.
Українські традиції святкування не відрізняються від загальносвітових. Скаутинг в нашій країні спрямований на краєзнавчу, соціальну, військово-патріотичну та лідерську підготовку.
В святковий день для молоді проводяться уроки виживання в лісі, найрізноманітніші майстер-класи — від навичок будівництва до мистецтва фотографії.
Крім навчальних і розважальних занять, влаштовуються благодійні акції та ярмарки, кошти від яких віддають на лікування дітей або на користь малозабезпечених громадян.
На спільних зібраннях скаути обговорюють свою діяльність, планують нові навчальні проекти та активний відпочинок у походах на майбутнє літо.
Одна з найголовніших цілей скаутського руху — добрі справи. Тож приєднатися до святкування дуже просто, зробивши благодійний внесок або просто добрий вчинок.
Крім Міжнародного дня скаутів, українські пластуни відзначають і національне свято — 12 квітня. Саме цей день з 1912 року вважають днем народження української організації Пласт.
22 лютого скаути святкують день, у який народився Роберт Баден-Павелл, 1 грудня відзначають день мам скаутів, а 1 серпня — день скаутської краватки.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні