Міжнародний день бармена

Неможливо уявити веселий вечір в ресторані чи іншому подібному закладі без бару й алкогольних напоїв. Бармени, творці вишуканих коктейлів та святкового настрою, є обов’язковими дієвими особами  різних вечірок, корпоративів, інших урочистостей, які відбуваються в клубах чи ресторанах. На перший погляд, сама професія бармена вже є святом, бо складається з живого спілкування, демонстрації висококласної майстерності, безтурботної атмосфери відпочинку.  Але насправді це дуже нелегка робота, яка вимагає не лише творчого підходу, а й багатьох знань та здібностей. Кожного року 6 лютого представники цієї професії святкують Міжнародний день бармена.

6 лютого — день пам’яті католицького святого Аманда, і саме його обрали днем свого професійного свята бармени в 2008 році. Засновниками ідеї стали українці — клуб «Докер паб» у Києві та Міжнародний центр бармена «Planet Z». Відтоді 6 лютого святкувати  Міжнародний день бармена стали в Україні, Росії та деяких  інших країнах. День Святого Аманда було обрано для цієї події не випадково.

Аманд народився у Франції близько 584 року. Попри волю своєї родини, у віці двадцяти років юнак вирішив присвятити життя Богу і став ченцем. П’ятнадцять років він провів у місті Бурж, навчаючись у місцевого єпископа. Весь цей час він жив у аскетичних умовах, а в його раціоні були лише хліб та вода. Потім Аманд здійснив паломництво до Риму, а повернувшись до Франції у 629 році, отримав посаду єпископа  без певної єпархії. Його завданням було привертати людей до християнства, і незважаючи на значний супротив, особливо з боку місцевих феодалів, Аманду вдалося  охрестити багатьох людей.

Крім цього, святий славився своєю товариськістю й гостинністю, а регіон, де він жив, здавна був багатим на виноградники та й взагалі мав давню культуру споживання алкогольних напоїв. Тому Аманда вважали своїм покровителем всі винороби, а також пивовари та шинкарі.

Основні функції сьогоднішніх барменів з давніх часів виконували власники або працівники шинків. Ще у Давньому Вавилоні кодексом царя Хамурапі були прописані правила поведінки для господарів та відвідувачів таких закладів. В Давній Греції люди мали  звичай пити вино, розбавлене водою – цей напій можна вважати  прототипом коктейлів.

В середні віки у Європі вже сформувалася професія шинкарів, які зазвичай не лише продавали алкогольні напої, а й самі виробляли їх — вино, пиво чи горілку, в залежності від регіону та смаків своїх клієнтів.

БАРНА СТІЙКА. БАР. БАРМЕН

Появою професії бармена в її сучасному розумінні світ завдячує Сполученим Штатам Америки. В середині XIX століття, коли в країні почалися часи «золотої лихоманки», в районах видобутку золота місцеві крамниці стали торгувати алкоголем.  Щоб відділити зону зі спиртним від решти торговельного залу, почали встановлювати бар’єри, які згодом  отримали вигляд барних стійок. Простір за барною стійкою назвали баром, а людей, що працювали в ньому — барменами. Поступово в майже в усіх закладах харчування, а також в готелях з’явилися  бари.

Коктейлі, тобто суміш різних алкогольних напоїв, теж виникли в Сполучених Штатах. Винахідником коктейлю вважають Джеррі Томаса, який працював за барною стійкою багато років та є автором відомої книги для барменів «Bartender´s Guide».

В часи «сухого закону» бари стали маскуватися під нічні клуби, а якість нелегального алкоголю залишала бажати кращого. Тому саме в 1920-ті роки коктейлі набувають великої популярності — за допомогою міксування бармени покращували смак напою. Так з’явилися відомі коктейлі Long Island, White Lady, Mary Pickford та багато інших.

Не всі американські бармени хотіли займатися протизаконною діяльністю, тому деякі з них переїхали до країн Європи. Завдяки барменам-емігрантам європейська барна культура дуже збагатилася. Так, бармен Гаррі Кредон, що   працював у Лондоні в готелі Savoy, був улюбленцем англійської публіки. Бар готелю навіть стали називати «американським».

Довгий період робота бармена вважалася в основному гідною для підробітку молодих людей, але останнім часом ставлення до цієї професії змінюється на краще. Для багатьох це справжнє покликання, крім того, створено багато спеціальних шкіл та курсів для барменів, які надають необхідні знання та підготовку. Наприклад, Європейська школа барменів має свої відділення в 25 країнах світу.

Є безліч способів відсвяткувати Міжнародний день бармена. Це чудовий привід відвідати бар чи ресторан, де можна поспостерігати за конкурсами, які проводяться в цей день. На них бармени демонструють свою вражаючу професійну майстерність. В багатьох закладах відпочинку проходять спеціальні вечірки, присвячені цій події. Зазвичай вони наповнені музикою, танцями, і звісно, алкогольними коктейлями. Також часто влаштовують вікторини для відвідувачів на знання історії та складу коктейлів з розіграшами призів.

Варто привітати свого знайомого бармена, зробивши комплімент його майстерності, залишивши гарні чайові, зрештою, просто вислухавши його. Адже зазвичай саме бармени змушені вислуховувати відвідувачів та навіть виконувати роль психолога.

А якщо 6 лютого випало залишитися вдома, можна самому спробувати роль бармена й приготувати улюблений або зовсім новий коктейль, дізнавшись рецепт з інтернету.

Представників професії бармена часто можна побачити в художніх фільмах, але ця роль рідко буває центральною. Втім, картини з головними героями-барменами є. Наприклад, перегляд фільмів «Ресторан», «Коктейль» чи «Бар Медонос» в компанії з власноручно приготованим коктейлем буде чудовим способом відзначити професійне свято барменів.

Професія бармена в сучасному світі перетворилася на справжнє мистецтво, яке дає простір для творчості.  Бармени розважають і водночас дивують своїх гостей, демонструючи свої вміння у видовищному флейрингу. Але й приготування коктейлів у класичному стилі теж вимагає неабияких знань та навичок.

Бармен — це візитівка будь-якого ресторану, куди приходять, щоб приємно провести час, поспілкуватися, познайомитися з цікавими людьми. Спілкування з професійними барменами завжди приємне, адже вони надзвичайно врівноважені люди, які виробили в собі звичку коректного поводження з дуже різними гостями. Бармени мають хороші манери, уважні й доброзичливі до своїх клієнтів. Своєю поведінкою вони вміють підкреслити атмосферу відпочинку та гарного настрою.

Хороший бармен завжди пам’ятає, хто з гостей якому напою віддає перевагу та бачить,  кому з відвідувачів вже варто запропонувати каву замість алкогольного коктейлю. Всю робочу зміну бармен проводить на ногах, адже сидіти йому заборонено професійним етикетом. Він знає напам’ять десятки, а може, й сотні рецептів коктейлів, готує за вечір до 300 напоїв. Часто бармена пригощають гості, але при цьому він завжди залишається тверезим і продовжує виконувати свою роботу.

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь