Міжнародний день скетчноутингу

11 січня щорічно, починаючи з 2016 року, у багатьох країнах відзначають Міжнародний день скетчноутингу. У цей день люди демонструють свої скетчі та розповідають про свої методи, щоб інші могли вчитися у них та цінувати їхню роботу. День скетчноутингу відзначає унікальність візуальної записки, саме так називають по-іншому скетчі, і дає уявлення про те, чого можна досягти, вміючи правильно її складати.

Якщо Ви не знаєте, що таке скетчі – розповідаємо. Це візуальна фіксація основних ідей. Саме слово «sketchnotes» – це поєднання англійських слів, що позначають «малюнок» і «нотатки». На сьогоднішній день у цього мистецтва дуже багато шанувальників, тому не дивно, що з’явилося своє свято в календарі.

У кожної людини розвинені певні види пам’яті. Скетчі завдяки залученню слуху, зору, мислення, емоцій, моторики дозволяють запам’ятати більшу кількість інформації (приблизно на 30%). Крім того, це чудовий спосіб подання та зберігання даних.

Скетч – це правильний баланс між простотою та шедевром. Не обов’язково бути художником, щоб грамотно донести певну ідею. Насправді, скетчі можна робити будь-коли: під час наради, у процесі навчання, і навіть щоб скоротити час у черзі. Практикуйтесь у цій справі щодня, і тоді Ви відпрацюєте свою техніку, і скетчі будуть виходити з кожним разом все краще.

У більшості скетчів є основні базові елементи, ось 10 з них: заголовок, типографіка, діаграми і малюнки (базові елементи для зображення ідей і думок: квадрат, коло, трикутник, лінія і точка), написи від руки, роздільники, стрілки, маркери абзацу, іконки, кадри, сигнатури.

Звичайно, скетчі, в першу чергу, створюються для себе, але зворотний зв’язок дуже важливий. Це можливість знайти нових друзів та однодумців, отримати нові знання, натхнення, прагнення постійного вдосконалення.

 

 

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь