Цікаві факти про наші КІСТКИ
У тілі дорослої людини міститься 206 кісток, дитини – 300.
У нашій стопі міститься 26 кісток.
Людська рука, у т.ч. зап’ястя, містить 54 кістки.
Стегнова кістка – це найдовша і найміцніша кістка людського скелета.
Стремінце у середньому вусі – це найменша і найлегша кістка людського скелета.
Кістки у руках найчастіше ламаються (майже половина усіх випадків зі зламаними кістками у дорослих). Діти найчастіше ламають ключицю.
Кістки перестають рости у довжину в період статевого дозрівання. Однак щільність та міцність кісток змінюються з плином життя.
Єдина кістка в людському тілі, не з’єднана один з одним – це під’язикова кістка (іпсилоподібна кістка, розташована біля основи язика).
До складу наших кісток входить кальцій, фосфор, натрій та інші мінерали, а також колаген.
Кістки виконують функцію скелета людського тіла, дозволяють частинам тіла рухатися і захищають органи від ударних ушкоджень. Вони також виробляють червоні та білі кров’яні тільця.
Суглоби – це місце, де 2 кістки зустрічаються або з’єднуються.
Зв’язки – це короткі смужки жорсткої волокнистої сполучної тканини, які з’єднують одну кістку з іншою, утворюючи суглоб.
Сухожилля складаються з еластичної тканини та також відіграють ключову роль у функціонуванні суглобів – вони з’єднують м’язи з кістками.
Деякі суглоби рухаються, а деякі ні (напр. кістки черепа). Синовіальні суглоби – це рухомі суглоби. Вони становлять більшу частину суглобів тіла та розташовані переважно у кінцівках, де рухливість має вирішальне значення. Вони містять синовіальну рідину, яка допомагає їм вільно рухатися.
Кулясті суглоби (такі як тазостегновий і плечовий) є найбільш рухомим типом суглобів. Вони дозволяють нам рухати руками та ногами у різних напрямках.
Еліпсоподібні суглоби (біля основи вказівного пальця) дозволяють згинатися і розгинатися.
Плоскі суглоби знаходяться між плоскими кістками, які скріплені зв’язками.
Циліндричні суглоби – це колінні та ліктьові суглоби. Вони забезпечують рух (аналогічний до руху дверей).
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні