Банани: користь для організму

Банани корисні та смачні фрукти. Вони містять багато необхідних поживних речовин і можуть сприяти зниженню ваги, покращенню травлення та здоров’ю серця.

ПЕРЕВАГИ бананів для нашого здоров’я:

Багаті на поживні речовини. Банани містять достатню кількість клітковини, вітамін С, рибофлавін, фолієву кислоту, ніацин, мідь, калій, магній. Вуглеводи в зелених незрілих бананах в основному представлені у вигляді крохмалю та резистентного крохмалю. У міру дозрівання плода його смак стає солодшим, а вміст клітковини знижується.
Здатні покращити рівень цукру у крові. Банани багаті на розчинну клітковину. Під час травлення розчинна клітковина розчиняється у рідині, утворюючи гель. Це також те, що надає бананам губчастої текстури. Незрілі банани також містять резистентний крохмаль, який не перетравлюється вашим організмом. Разом ці 2 типи клітковини можуть знизити рівень цукру у крові. Крім того, вони можуть допомогти регулювати апетит, уповільнюючи випорожнення шлунка. Попри вищий вміст вуглеводів, банани не викликають серйозних стрибків рівня цукру у крові у здорових людей. Діабетикам не рекомендовано їсти велику порцію бананів за 1 раз.
Здатні підтримувати здоров’я травної системи. Харчові волокна мають багато переваг для здоров’я, у т.ч. поліпшення травлення. 1 банан середнього розміру містить близько 3 г клітковини. Резистентний крохмаль тип клітковини, що міститься в незрілих бананах, є пребіотиком. Пребіотики вислизають від травлення та потрапляють у товсту кишку, де стають їжею для корисних бактерій у кишківнику. Пектин (клітковина, що міститься у стиглих та незрілих бананах) здатен допомогти запобігти закрепу.
Підтримують здоров’я серця. Калій – це мінерал, життєво важливий для здоров’я серця, (особливо контролю артеріального тиску). Банани є чудовим джерелом калію. 1 банан середнього розміру забезпечує 10% добової норми калію. Дієта, багата на калій, може допомогти знизити артеріальний тиск. Банани містять 8% добової норми магнію (ще один мінерал, важливий для здоров’я серця). Дефіцит магнію може бути пов’язаний з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, кров’яним тиском та високим рівнем жирів у крові.
Містять антиоксиданти. Банани містять декілька типів потужних антиоксидантів, у т.ч. флавоноїди та аміни. Ці антиоксиданти мають багато переваг для здоров’я: зниження ризику серцевих та дегенеративних захворювань. Вони допомагають запобігти окислювальному пошкодженню ваших клітин, спричиненому вільними радикалами. Без антиоксидантів вільні радикали можуть з часом накопичуватися та завдавати шкоди, якщо їхній рівень в організмі стає досить високим.
Допоможуть вам почуватися ситим. Розчинна клітковина в бананах може допомогти зберегти відчуття ситості, збільшуючи обсяг травної системи та уповільнюючи травлення. Низька калорійність і високий вміст клітковини в бананах роблять їх ситнішими, ніж інші продукти. Білок також насичує, але в бананах мало цього макронутрієнта.
Покращують чутливість до інсуліну у незрілому вигляді. Інсулінорезистентність – значний фактор ризику розвитку низки хронічних захворювань, у т.ч. діабету 2 типу. Деякі дослідження показують, що регулярне вживання резистентного крохмалю, зокрема в незрілих бананах, може покращити чутливість до інсуліну. Це зробити ваш організм більш чутливим до гормону, що регулює рівень цукру у крові.
Покращують здоров’я нирок. Калій життєво важливий для здорової функції нирок та регуляції артеріального тиску. Оскільки банани містять багато калію, то вони здатні підтримувати здоров’я нирок. Однак деяким людям з пізньою стадією захворювання нирок або тим, хто перебуває на діалізі, необхідно обмежити споживання калію.
Сприяють швидкому відновленню після активностей. Іноді банани називають ідеальною їжею для спортсменів. Багато в чому це пов’язано із вмістом в них вуглеводів, що легко засвоюються, а також мінералів калію і магнію, які діють як електроліти. Ви втрачаєте електроліти через піт під час енергійних вправ. Якщо ви з’їсте банан після тренування, то ваш організм наповниться калієм та магнієм, допоможе зменшити м’язові спазми та біль, пов’язані з фізичними вправами.

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь