Експерименти: у школі проведуть ДПА

Серед учнів деяких четвертих класів проведуть державну підсумкову атестацію, щоправда, вона не вплине на оцінки дітей, адже буде експериментом. Тільки четвертокласники складатимуть ДПА цього навчального року. Для 9 та 11 класів такі атестації не проводитимуть, інформує Центр громадського моніторингу та контролю.

Приблизно дві тисячі четвертокласників складатимуть державну підсумкову атестацію 2024 року. Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. За її словами, атестація буде експериментальною і відбудеться лише у тих закладах, які добровільно зголосяться на її проведення.

«Що ми запропонуємо учням шкіл, які братимуть участь в експерименті? Ми запропонуємо їм розроблені нами, тобто Українським центром оцінювання якості освіти, матеріали. Ми запропонуємо завдання і також окремі рекомендації для вчителів, які проходитимуть цю ДПА з української мовно-літературної галузі та з математики. І далі зберемо інформацію про те, наскільки комфортно було вчителям проводити це тестування, чи виникали проблеми з тестовими завданнями», – розповідає Т. Вакуленко.

За словами міністра освіти та науки Оксена Лісового, експеримент потрібен винятково для поліпшення процесу атестації та не враховуватиметься в оцінюванні успішності конкретної дитини.

«Важливо, що це жодним чином не впливатиме на подальше навчання учнівства. Атестація потрібна для моніторингу якості освіти та, у разі потреби, коригування освітньої політики», – зазначив О. Лісовий.

Раніше ДПА для здобувачів початкової базової освіти проводили за інструментами, які розробляли самі школи. Тепер у Центрі оцінювання хочуть стандартизувати формат. Для цього й має знадобитися інформація, яку планують зібрати під час експериментального оцінювання.

«Ця інформація дозволить нам зробити крок до запровадження стандартизованої ДПА для здобувачів початкової освіти. Одразу зауважу, що про жодний формат ЗНО для учнів початкової школи не йдеться. В жодному разі не йдеться про те, що у нас будуть інструктори в закладах освіти, якийсь нагляд. Ми говоримо про те, щоб надати закладам освіти однакові інструменти й однаковий спосіб аналізувати інформацію за отриманими результатами», – каже Т. Вакуленко.

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь