Всесвітній день усмішки
Про те, що усміхатися корисно, чули всі. Усміхнена людина виглядає молодшою і навіть довше живе. Щира усмішка часто допомагає вирішити складні конфліктні ситуації. Тому не дивно, що в світі існує таке свято — Всесвітній день усмішки. З’явилося воно не так давно — в 1999 році. Отже, в першу п’ятницю жовтня ми будемо святкуємо черговий Всесвітній день усмішки. Це свято завжди випадає на п’ятницю, бо п’ятниця сама по собі сприяє усмішкам (попереду два вихідних дні), а жовтень у багатьох є початком сезонної депресії (день усмішки має цю депресію прогнати).
З’явилося це свято завдяки Харві Боллу — людині, яка придумала всім відомого смайлика.
У 1963 році Харві отримав замовлення від однієї американської страхової компанії на створення рекламного символу з метою підняття бойового духу співробітників. Саме тоді через злиття з іншою компанією працівники не були впевнені в своєму майбутньому, тому стали роздратованими, сумними та розгубленими, і це погано впливало на бізнес.
Недовго думаючи, Болл намалював усміхнене личко жовтого кольору і отримав за це 45 доларів. Створений Боллом символ сподобався замовникам і його було виготовлено у вигляді значка та видано службовцям і клієнтам страхової компанії. При цьому значки зі смайликом мали такий успіх, що фірмі довелося випустити ще 10 000 екземплярів.
Батьківщина свята — США, звідти воно розповсюдилося в різні країни світу. В Україні Всесвітній день усмішки не має якогось особливого національного колориту. Він святкується зазвичай згідно зі світовими традиціями.
- Цього дня часто проводяться флешмоби. Зазвичай люди збираються на свіжому повітрі та вишиковуються у фігуру в формі смайлика.
- Також першої п’ятниці жовтня варто робити життєрадісні селфі зі смайликами та ділитися ними у соцмережах. Таким чином інтернет-користувачі намагаються покращити настрій іншим людям, тобто зробити те, до чого закликав Харві Болл, — «допомогти з’явитися хоча б одній усмішці».
- Крім того, в день свята проводяться різноманітні заходи в дитячих садочках, школах, вищих навчальних закладах. Це конкурси на кращий малюнок чи присвячені посмішці семінари. Наприклад, деякі навчальні заклади вішають на вході «Дошку добрих побажань», де студенти можуть залишити на листочках-смайликах будь-які приємні слова, щоб підняти настрій своїм товаришам.
- В багатьох країнах прийнято дарувати один одному сувеніри із зображенням смайлика — листівки, футболки, посуд чи іграшки.
Звісно, ніхто не обмежений у польоті своєї фантазії щодо святкування дня усмішки. Можна самому створити будь-яку традицію, аби лише вона була позитивною і відповідала загальній концепції свята.
Емоції щастя і радості — одні з найважливіших для людини. Ми всі народжені зі здатністю посміхатися. Усмішка дарує невимовне тепло, відчуття безпеки, рятує від самотності, навіть покращує фізичне самопочуття. Нам приємно святкувати Всесвітній день усмішки — бо перш за все це свято доброзичливості та світлих емоцій.
- Цього дня не буде виглядати дивним, якщо ми зробимо кому-небудь гарний комплімент, купимо каву незнайомцю, поступимося місцем у транспорті, усміхнемося не тільки близьким та друзям, але й перехожим.
- Свято має корисний і цілком матеріальний аспект — в першу п’ятницю жовтня багато людей роблять пожертви у різні благодійні фонди та доброчинні організації.
- Святковий день — хороший привід налагодити відносини, які останнім часом погіршилися. Адже у відповідь на щиросердну посмішку, кумедного смайлика і добрі побажання лід у стосунках обов’язково розтане.
- Робити добрі справи завжди приємно, а у Всесвітній день усмішки — особливо. Виникає відчуття єднання з тисячами людей у всьому світі, які цього дня так само дарують усмішки і гарні емоції один одному, примножуючи добро і зігріваючи людські душі.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні