5 найпоширеніших міфів щодо миготливої аритмії

Миготлива аритмія (фібриляція передсердь) – це захворювання серця, що спричиняє нерегулярний і часто аномально швидкий серцевий ритм. Нормальний пульс під час відпочинку повинен бути регулярним та становити від 60 до 100 уд/ хв. Ви можете виміряти частоту серцевих скорочень, перевіривши пульс на зап’ястя чи шиї.

Найбільш очевидний симптом миготливої аритмії – прискорене серцебиття, вище 100 уд/хв (коли здається, що серце тремтить або нерегулярно б’ється, часто протягом декількох секунд або й навіть хвилин). Інші симптоми, які можуть виникнути при миготливій аритмії: втома та зниження фізичної активності; задишка; слабкість чи запаморочення; біль у грудях.

5 найпоширеніших міфів щодо миготливої аритмії:

Міф №1. Якщо у вас був лише 1 або 2 епізоди миготливої аритмії, вона найімовірніше не повториться.

Факт: Фібриляція передсердь майже завжди є рецидивуючим захворюванням і для мінімізації симптомів та запобігання інсульту, серцевій недостатності необхідне довічне лікування. На ранніх стадіях епізоди миготливої аритмії мають тенденцію проходити самі по собі (пароксизмальна форма фібриляції передсердь). Згодом епізоди стають частішими і тривають довше. Приблизно 30% епізодів миготливої аритмії взагалі не викликають симптомів, але лікування, як і раніше, необхідне для запобігання інсульту у пацієнтів з високим ризиком. Аби підібрати найкраще лікування, поговоріть із кардіологом.

Міф №2. Кардіоверсія може назавжди зупинити миготливу аритмію.

Факт: Електрична кардіоверсія може повернути серце до нормального ритму, але вона не гарантує, що нормальний ритм буде збережено. Для підтримки нормального серцевого ритму та мінімізації ризику рецидиву аритмії можуть знадобитися ліки або абляція.

Міф №3: Я надто молодий, аби захворіти на миготливу аритмію.

Факт: Хоча з віком поширеність фібриляції передсердь збільшується, цей стан може виникнути у будь-якому віці та у будь-який час.

Міф №4: З миготливою аритмією я не зможу жити нормальним активним життям.

Факт: Переважна більшість пацієнтів із фібриляцією передсердь можуть жити нормальним життям завдяки різним варіантам лікування.

Міф №5: Днями у мене було прискорене серцебиття і я підозрюю, що це може бути миготлива аритмія.

Факт: Прискорене або нерегулярне серцебиття – це дуже неспецифічний симптом. Воно може бути пов’язане з фібриляцією передсердь, але і викликано безліччю інших аритмій, у т.ч. різних типів тахікардій тощо. Лікар може призначити обстеження, аби визначити точну причину прискореного серцебиття.

Аби звести до мінімуму симптоми миготливої аритмії та покращити здоров’я серця:

Покиньте палити.

Зменште кількість алкоголю.

Обмежте вживання кофеїну.

Якщо у вас є апное уві сні, зверніться за консультацією до лікаря.

Контролюйте рівень цукру у крові.

Перевірка пульсу – це перший крок у діагностиці миготливої аритмії.

Як правильно перевірити пульс

Сядьте на 5 хвилин. Перед вимірюванням не куріть та не пийте кофеїн.

Тримайте ліву руку долонею вгору, злегка зігнувши лікоть.

Щільно покладіть вказівний та середній пальці правої руки на ліве зап’ястя, біля основи великого пальця (між зап’ястям та сухожиллям, прикріпленим до великого пальця).

Використовуйте секундну стрілку годинника. Підрахуйте кількість ударів за 30 сек, а потім подвойте це число, щоб отримати частоту серцевих скорочень в ударах на хвилину.

 

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь