Панічна атака, серцевий напад: як їх відрізнити?
Розберімо у чому ж полягає різниця між 2 станами!
Панічна атака виникає раптово та супроводжується сильним і часто непереборним страхом, дуже складними фізичними симптомами: прискорене серцебиття, задишка чи нудота. Несподівані панічні атаки з’являються без очевидної причини, очікувані ж найчастіше спричинені зовнішніми стресорами, такими як фобії. Вони можуть статися з будь-ким, але наявність більше ніж 1 може бути ознакою панічного розладу.
Серцеві напади можуть бути раптовими та інтенсивними, але більшість з них починаються повільно, з легкого болю чи дискомфорту, які поступово посилюються протягом декількох хвилин. Ці епізоди можуть з’являтися та зникати кілька разів, перш ніж станеться справжній серцевий напад. Серцевий напад трапляється, коли потік крові, що доставляє кисень до серцевого м’яза, різко знижується або припиняється (зазвичай, через закупорення коронарних артерій).
Симптоми панічної атаки та серцевого нападу дуже схожі, тому часто відрізнити їх складно. Розпізнавання симптомів обох станів може допомогти людині зрозуміти, коли слід негайно звернутися за медичною допомогою.
Симптоми панічної атаки: гострий, колючий біль у середині грудної клітки; раптовий початок або початок через сильний стрес; біль, що проходить з часом, симптоми, які проходять через 20-30 хв.; поколювання в руках; задишка; прискорене серцебиття; потовиділення; тремор.
Симптоми серцевого нападу: стискаючий біль і стиснення у грудній клітці; раптовий початок або початок під час фізичного навантаження; біль, що згодом посилюється; біль, що іррадіює в руку/щелепу/лопатки; триваліші симптоми; задишка; нудота і блювота; потовиділення.
Якщо у вас виник раптовий, сильний біль у грудях, стиснення у грудній клітці тривалістю більше ніж 2-3 хв., біль у грудях, що іррадіює в руку або в щелепу – негайно зверніться за медичною допомогою.
Чи може панічна атака викликати серцевий напад
Ні Закупорення 1 чи декількох кровоносних судин серця, що веде до порушення життєво важливого кровотоку, викликає серцевий напад. Хоча панічна атака не призводить до серцевого нападу, стрес та тривога можуть відіграти неабияку роль у розвитку ішемічної хвороби серця.
Бережіть себе!
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні