Новини
«Виникає запитання: «Навіщо?!»: як працівники ринку «Буковинський» та місцеві жителі відреагували на можливу його реконструкцію

01.04.2023

Нещодавно відбувся конкурс на кращу проєктну пропозицію комплексу на перетині вулиць Небесної Сотні та Комарова, де зараз знаходиться ринок “Буковинський”. Дванадцять колективів представили авторські роботи на розгляд журі. Переможцями стали представники з Києва, що продемонстрували конкурсну роботу із сучасним багатоповерховим комплексом із готелем та торговельним центром.

Як працівники ринку та місцеві жителі відреагували на новий проєкт, кореспондентка ” ” дізналася, купуючи на ринку продукти.

Я живу відносно неподалік ринку, то періодично приходжу сюди, щоб придбати продукти або ж пригледіти побутові речі для дому.

“Виникає запитання: “Навіщо?!”

Ранок неділі. Під’їжджаю до зупинки, навпроти якої ринок. Переходжу дорогу і помічаю старенький, вже трохи обідраний напис “Буковинський”.

Прямую до входу. Ринок поділяється умовно на дві частини. Перша – це там, де продають одяг, засоби гігієни, побутові товари, а друга – де можна придбати продукти.

Спершу вирішила пройти рядами, де торгують одягом. У цей час на ринку ще багато контейнерів не встигли відчинитися, тому між рядами досить просторо. Проте все ж є декілька продавців, які вже встигли розкласти товар та налаштуватися на робочий день. Як наприклад, пані Орися.

Вона пенсіонерка, але вже впродовж 20 років приходить на свою роботу, щоб заробити.

“Я вважаю, що у такий час реконструкція ринку є недоцільною. У людей є заробіток, а вони його забирають. У мене пенсія 2800 гривень, спробуйте на неї прожити. Вони хочуть будувати торгово-розважальний комплекс. Виникає тільки одне запитання: “Навіщо?!”. Поруч є “Формаркет”, відносно недалеко Depo’t, “Майдан”. Коли триває війна, навіщо забирати роботу в скількох людей… Цей ринок ми вже не раз відстоювали. Ми також в ці контейнери вкладали гроші, а хтось їх компенсує? Навряд… Це ласий шматочок у місті, але у такий складний час такі гроші вкладати у нові масштабні будівництва не варто. Передайте ЗСУ краще ті кошти…”, – каже продавчиня Орися.

Цей ринок працює вже кількадесят років, і це важко не помітити. Дерев’яні прилавки, де-не-де поржавілі ролети, оббита на деяких ділянках дорога і трохи занедбані кіоски.

Підходжу до чергової продавчині, яка поправляє товар на прилавку, цікавлюся її думкою…

“Звісно, я проти реконструкції ринку. Куди людям діватись? Раніше вже говорили за це, але щоб вже був запропонований проєкт – ні, такого не було”, – каже ще одна продавчиня.

Вранці на ринку людей ще не так багато. Відразу з контейнером цієї продавчині помічаю, як інші продавці спілкуються між собою. Стаю до бесіди…

“Кому цей ринок заважає?! Багато людей, війна, шо вони роблять. Ми силами збираємо гроші на життя, передаємо на ЗСУ, вони хочуть і цей заробіток забрати… Най беруться за готель “Черемош”, він вже скільки часу без діла стоїть”, ‒ розповідає підприємиця Оксана.

“Ринок запущений…”

Думка продавців зрозуміла, а що про це думають чернівчани та гості міста?

“Не знаю, що й сказати… Я тут не працюю, але воно вже таке жавхливе у цій частині міста. Його варто було б оновити, якщо люди після реконструкції зможуть надалі працювати, то без проблем, а ні – нема чого забирати в людей роботу. Треба перечекати війну…”, – зазначає жителька мікрорайону.

Водночас Микола разом із своєю матір’ю Любою, які родом з Харківщини, вважають, що цей ринок варто осучаснити. Чоловік про новий проєкт не чув, тому я на своєму телефоні вирішила показати, що може бути на місці ринку. Чоловік здивувався…

“Я не чув про це, але думаю, що така будівля буде незвичною у цьому районі. На ринку я встиг побувати тільки один раз, мені не сподобалося, таке все старе, мало місця. Але хай буде ринок, людям потрібно десь працювати. Можу сказати одне – ринок запущений, на це варто звернути увагу…”, – каже Микола.

Головний архітектор Чернівців Дмитро Домітрюк також поділився своїми думками:

“Ділянка на розі вулиць Комарова та Небесної Сотні знаходиться в оренді товариства “Ринок Буковинський”. Товариство має намір здійснити реконструкцію ринку. Згідно із законом України “Про архітектурну діяльність”, об’єкти, які істотно впливають на місто, мають проєктуватися із проведення конкурсів. У цьому конкурсі товариство “Ринок Буковинський” є замовником і вони ж виплачують призовий фонд учасникам”, – каже Дмитро Домітрюк.

Також архітектор звернув увагу на те, що у складі журі був представник товариства “Ринок Буковинський”.

“Якщо вже вибрали переможний проєкт, це не означає, що найближчим часом там розпочнуться роботи. Це лише завершення конкурсу. Тепер замовник вирішує, чи реалізовувати проєкт і коли це робити. Але жодних часових обмежень немає. Проєкт можуть і 10 років не реалізовувати. Крім того, за рішенням замовника, він може через деякий час провести новий конкурс, щоб змінити вигляд об’єкту, – зазначає архітектор. – Моя думка, як головного архітектора, що цю локацію потрібно змінювати. Чи вона буде у такому вигляді, чи ні, рішення ухвалює замовник, який є орендарем ділянки. Але зміни там потрібні”.

Раніше ми вже писали, який вигляд може мати ринок “Буковинський” у Чернівцях.

” ”

–>

Джерело

   
Новини Глибоччини

Залишити відповідь