Новини
«Валідатор зняв мої кошти двічі…»: п’ять неприємних ситуацій із безготівковою оплатою, які можуть бути у тролейбусах Чернівців
16.03.2023
У тролейбусах та комунальних автобусах буде запроваджена безготівкова оплата. Дату переходу вкотре перенесли, але від ідеї безготівкових оплат у громадському транспорті не відмовилися.
Чернівчани вже відчули усі плюси та мінуси розрахунків через валідатор. І такий досвід — не завжди позитивний, тому питань багато.
” ” зібрав перелік питань від пасажирів про проблеми з валідаторими і озвучив їх Чернівецькому тролейбусному управлінню.
Тож як поводитися у різних ситуаціях і чому виникають технічні проблеми з валідаторами?
Ситуація 1. “Я оплачую проїзд у тролейбусі через “Приват-24”. Ще кілька тижнів тому дізналася, що можна після оплати натиснути “Закомпостувати”, і той квиток буде дійсним упродовж години. Спеціально тоді перепитала контролера, чи справді я можу цим квитком користуватися в різних тролейбусах? Він сказав: “Так, це дуже зручно, ви можете годину з ним їздити з пересадками”. Проїхала дві зупинки “трійкою”, оплатила проїзд там, “закомпостувала” і пересіла на тролейбус №2. Коли уже під’їжджала до Гравітону, зайшли контролери. Я показала їм на екрані свій квиток, на якому ще минуло всього пів години від його придбання. Контролерка ж почала мене переконувати, що цей квиток у тролейбусі №2 не дійсний. Мені виписали штраф. Чи можна мені було їхати з закомпостованим квитком впродовж години на кількох тролейбусах?”.
Квиток, придбаний через застосунки “Приват24” та EasyPay є разовими. QR-коди, які можна бачити в салоні транспортного засобу, прив’язані до конкретного номера автобуса чи тролейбуса. Відповідно, оплата відбувається за поїздку на конкретному маршруті.
Пересідати можна із квитком, придбаним за готівку в терміналах самообслуговування EasyPay, City24, Ibox, Sistema. Такий квиток діє 60 хвилин, і пасажир в межах часового ліміту може пересідати без додаткової оплати.
Ситуація 2. “Оплатила в тролейбусі за проїзд банківською карткою. Приклала картку один раз, валідатор одразу спрацював – і оплата пройшла. Кілька разів картку не прикладала. А потім у додатку “Приват 24″ виявила, що з мене зняло двічі по 10 гривень з різницею у шість хвилин. Чому так сталося?”
Банківські транзакції у транспорті здійснюються в режимі офлайн. Це означає, що під час валідації система не списує одразу кошти з картки, а лише реєструє її на валідаторі. Через нестабільний зв’язок оплата може відбуватися пізніше, ніж здійснювалася поїздка. Пасажир має один раз підносити картку до валідатора. В іншому випадку буде зареєстрована ще одна поїздка і стягнута ще одна оплата. Довго тримати картку також не потрібно, підносьте її до валідатора лише один раз і дочекайтеся звукового та світлового сигналу.
Читайте також: Без пільгової картки – не буде безкоштовного проїзду у тролейбусах: що робити пенсіонерам із сіл
Ситуація 3. “Хотіла заплатити за проїзд, але у валідаторі немає функції “Студентський квиток”. Коли їх прошиють, щоб була ця функція?”
Тривають відповідні технічні роботи з налаштування валідаторів, щоб студенти могли оплатити свій проїзд банківською карткою. Уже незабаром з’явиться в продажу транспортна картка “Студентська”. Наразі студенти можуть оплатити проїзд через QR-код застосунків “Приват24” та EasyPay абоо заздалегідь придбати квиток за готівку в терміналах самообслуговування EasyPay, City24, Ibox, Sistema.
Ситуація 4. “Приклав банківську картку, але не простежив, чи пройшла оплата. Як потім довести контролеру, що оплачував? Якби валідатор видавав квиток, було б легше?”
У контролерів є POS-термінал, за допомогою якого відображається реєстрація поїздок пасажирів у автоматизованій системі оплати за проїзд. Пасажир підносить свою картку до термінала контролера і бачить, чи була зафіксована поїздка. Можна пересвідчитися, що ви оплатили проїзд, завдяки повідомленню, яке надсилає банк.
Гаряча лінія для звернень пасажирів у службу контролю: 067 112 13 10. Оскаржити постанову на виписаний штраф можна, якщо пасажир оплатив проїзд, а йому виписали штраф. Для цього треба звернутися з офіційним запитом упродовж 10 днів від моменту його отримання на електронну пошту підприємства: trolli1897@gmail.com, підтвердіть факт оплати за проїзд.
Ситуація 5. “Приклала телефон до валідатора – написало “Дякуємо за оплату”. Зайшов контролер. Я намагалася знайти повідомлення про оплату, але воно не прийшло, тож мені виписали штраф. Що робити у такому випадку?”
Відповідальність пасажира – сплатити за проїзд та взяти свій квиток, якщо оплата здійснюється у водія, і перевірити наявність повідомлення про оплату, якщо сплачували безготівково. Це стосується як автобусів, так і тролейбусів. Не буде квитка чи повідомлення, значить контролер випише постанову на штраф через відсутність підтвердження оплати за проїзд.
Нагадаємо, у тролейбусах та комунальних автобусах з першого березня мали запровадити повністю безготівковий проїзд, але це вкотре відклали.
” ”
–>
Джерело
Новини Глибоччини