Всесвітній день рудих
26 травня всі рудоволосі представники населення планети відзначають своє особливе свято – Всесвітній день рудих. Вони яскраві, веселі, несуть з собою відчуття радості. Вони дійсно виглядають немов поціловані сонцем. Вони як яскрава плямка у сірому натовпі. Виявляється рудоволосих людей на землі не так багато, тільки 2-3% від усього населення планети. Вчені також стверджують, що цей відсоток щороку зменшується. В 2022 році Всесвітній день рудих припадає на четвер, 26 травня.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РУДЕ ВОЛОССЯ ТА ЙОГО ВЛАСНИКІВ
- Менш ніж 2% населення світу мають руде волосся. Це приблизно 140 мільйонів людей. Шотландія може похвалитися найвищим відсотком природних рудоволосих – 13% (40% є носіями гену MC1R), тоді як Ірландія посідає друге місце зі своїми 10%.
- Руде волосся зустрічається у представників різних етнічних приналежностей. Проте частіше його власниками стають люди північного або західноєвропейського походження (2-6%), рідше – представники інших народів.
- Найрідкіснішою комбінацією вважаються блакитні очі і руде волосся. Здебільшого руді люди мають очі карого або зеленого кольору. У світі існує 0,17% людей з рудим волоссям з блакитними очима.
- Волоски рудого кольору мають більшу товщину, аніж біляві чи темні пасма. Водночас рудих волосинок на голові значно менше, аніж білявих чи темних. Так, на голові у рудоволосих людей – близько 90 тисяч волосків, у блондинів – 110 тисяч, а у брюнетів – 150 тисяч волосків.
- Руді частіше хворіють на рак шкіри. Через світлу шкіру та чутливість до ультрафіолетового світла, рудоволосі частіше хворіють на рак шкіри. Міжнародний журнал раку повідомляв у 2010 р., що у власників волосся вогняного кольору в два з половиною рази частіше розвиваються небезпечні форми раку, аніж у людей з іншими відтінками волосся.
- Дослідники вважають, що рудоволосі більш чутливі до болю через мутацію гена (MC1R), який впливає на колір волосся. Дослідження 2004 року показало, що рудим в середньому потрібно приблизно на 20% більше загальної анестезії, ніж брюнетам чи блондинам.
- Багато рудих також народжуються лівшами. Це пояснюється тим, що обидві ці ознаки вважаються рецесивними, тому вони часто зустрічаються в парі.
- Руді не сивіють. Руде волосся ніколи не посивіє; воно просто стає білим чи набуває відтінку рожевого золота.
- Рудоволосі люди можуть виробляти власний вітамін D. Їхній організм не може повністю засвоїти вітамін D, тому у рудоволосих виробляється власний вітамін D, коли вони потрапляють в умови недостатнього освітлення.
- Зміна клімату загрожує рудому гену. Враховуючи те, що руде волосся не пристосовуються до теплих кліматичних умов, ген може – в якийсь момент вимерти. Так зокрема, зміна клімату може спричинити зменшення кількості людей з рудим волоссям у Шотландії.
В Сполучених Штатах Америки, де мешкає близько 13 000 000 рудих людей, було засновано Міжнародне об’єднання рудоволосих, який захищає їхні права.
В Європейських країнах на честь Всесвітнього дня рудих влаштовуються масштабні фестивалі. В Нідерландах, наприклад, де помаранчевий є кольором королівського дому, щороку 26 травня проходить фестиваль, на який з’їжджаються руді люди. Для них проводяться цікаві фотосесії та конкурси.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні