Запобігання пожеж екосистеми
На території Дністровського району у 2022 році зареєстровано 259 випадків загорання сухої трави та рослинності в природних екосистемах, сільськогосподарських угіддях, проти 25 пожеж за аналогічний період 2021 року, кількість пожеж збільшилось на 936%.
Вражаюча статистика свідчить про легковажність людей. Можливо тому, що не всі до кінця усвідомлюють небезпеку таких пожеж. Але загорання, спричинені спалюванням сухої трави, завдають великої шкоди не тільки довкіллю. Вони небезпечні тим, що за короткий проміжок часу набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км. за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 (від 3060 до 6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 900 до 1260 (від 15300 до 21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Фахівцями Дністровського районного відділу притягнуто 27 осіб до адміністративної відповідальності по ст.. 77-1 КУпАП.
Тому пропонуємо громадянам забути про цю варварську практику випалювання усього зайвого разом із зеленим фондом нашої країни.
Отже, дотримуйтесь простих правил:
Не будьте подібними до орків – не паліть траву і сміття;
Допомагайте рятувальникам – не підкидайте їм роботи у вигляді гасіння наслідків неконтрольованих господарських ритуалів з вогнем;
Повідомляйте про паліїв і за можливості проводьте превентивні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями;
Будьте людьми і справжніми патріотами своєї України і пам’ятайте, що зараз будь-яка дія або наближає, або віддаляє нашу спільну Перемогу!
Дністровський районний відділ
ГУДСНС України у Чернівецькій області
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні