ЗАСТАВНІВСЬКИЙ  БЮДЖЕТ  2022: БЮДЖЕТ ГРОМАДИ ЧИ «СІМ’Ї»?!

У грудні кожного року депутати в радах різних рівнів затверджують один із  найважливіших документів – бюджет.

Адже він містить детальні та чітку інформацію звідки та в якій кількості  гроші  надійдуть в громаду та куди їх будуть витрачати протягом року

Зазвичай, бюджет  складається з врахуванням  пропозицій всіх сторін і стає своєрідним компромісом.

Та не у випадку Заставнівської громади, де бюджет  на 2022 рік приймали  в +1 голос від половини депутатського  корпусу.

10  депутатів міської ради участь в голосуванні бюджету не приймали!  І не факт,  що ті депутати, які проголосували за нього,  100% підтримували той бюджет. Просто, щоб  голосувати «проти» або ж  відкрито висловити свою позицію, інакшу, ніж в голови, потрібна  хоробрість!

Бо голова — тиран іншого не терпить,  забуваючи,  що він для людей, а не люди для нього?!

Група депутатів в у грудні 2021 року на засідання профільної депутатської комісії, так званої «бюджетної», подала низку пропозиції до бюджету  Заставнівської громади на 2022 рік.  Останні піддалися гострій критиці та не були враховані в бюджеті. Але хіба можна було очікувати на інший результат, якщо «бюджетна» комісія не відображає інтереси громади, а є  прикладом «сім’ї» часів Януковича?

Вони  міцно  запхали свої руки у нашій з Вами кишені! В «бюджетній» комісії  дружина  міського голови (Радиш О.) та секретаря ради (Леваніна І.),   а також підприємиця, яка виграє тендери в Заставнівській міській раді на  найбільші суми (Пацаранюк Л.)?.

Про кого вони будуть думати, приймаючи рішення, ПРО ГРОМАДУ чи  ПРО ВЛАСНИЙ ДОБРОБУТ?

Судіть самі.  Пропоную Вашій увазі пропозиції, які були відхиленими та сприйнялися з жорсткою критикою.

Хтось скаже: подали запізно пропозиції!

Але по-іншому ніяк!

Коли відбулося засідання  профільної комісії, тоді й подали!

Хоча відбувалася та комісія  не стільки для обговорення чи розгляду пропозицій, скільки для узаконення  власних інтересів?

Звісно,  подаючи пропозиції до бюджету на 2022 рік, група депутатів не претендувала на  свою 100% правоту, ми очікували на діалог (так, як це мало б бути по закону) та , маючи перевагу в один голос,  навіщо з кимось розмовляти?

Але насправді, потрібно, щоб примати  ефективні рішення для громади!

Адже кожен депутат у раді – це представник  людей, які проживають у цій громаді. І в грудні 2021 року голова з групою із 12 депутатів просто плюнули в обличчя половині мешканців громади?

В громадах,  де працює програма ДОБРЕ, обговорення проекту бюджету на наступний рік  проводиться з широким залученням громади та врахуванням  пропозицій  її жителів, а не те, що всіх  депутатів.

Нас часто   обурює нерівність у суспільстві та  несправедливі рішення влади.  Але  тут, на місцевому рівні, де ми можемо вплинути на неї, чому ми цим не користаємося?

Чому в міській раді  кілька людей повинні отримувати та премії, і оздоровчі, і надбавки, а люди (технічний персонал закладів освіти та культури, працівники благоустрою) навіть оздоровчі не можуть отримати?

Бо не має грошей!

То чому гроші на їх премії є?

Щомісячно в бюджеті 2022 року будуть виділятися кошти   на 300 л  солярки для автомобіля голови Радиша В? При таких видатках голова мав би щоденно проїжджати відстань як мінімум в Чортків і назад, не говорячи вже про користь  від таких поїздок для громади.

То що важливіше ремонт тротуарів чи паливні матеріали,  щоб возити  голову?

Складається враження,  що бюджет для голови, а не для громади! Як за таке можна було голосувати?  

Ось ще декілька фактів.

У 2022 році передбачається виділення понад  171 000 грн. на оплату судових зборів, для порівняння у 2021 році було виділено тільки  55 000 грн.

Ну і ще 400 000 грн. судового боргу стягнено через суд.

На фоні цього всього на наступну сесію їм вистачає совісті виносити рішення про  підвищення премії для голови та секретаря!? 

А «ходакам» на допомогу, ліки, в тому числі атовцям, – дзуськи,  тільки копійки!?

У всіх громадах, які утворилися на території колишнього Заставнівського району,  закуповуються тільки харчові продукти  для їдалень шкіл та садочків, чим забезпечується значно нижча ціна на  порцію їжі та  її доступність для всіх, контроль за якістю.

А в нас це неможливо? 

Профільна комісія з питань освіти негативно висловилася  про «Програму з організації харчування дітей в закладах загальної середньої та дошкільної освіти  Заставнівської міської ради на 2022 рік», але  знову ігнор та приниження на сесії щодо неможливості  таких дій!

І голосування  документу без усунення недоліків.

Дивитися: На Буковині: “Бюджет для мера” скандальна XX сесія Заставнівської міської ради VIII скликання

Чому ж в інших виходить? Бо голова «бюджетної комісії» у них не причетна до харчування?  

Чому у програмі апріорі розглядався тільки один спосіб харчування дітей в школах та садочках через закупівлю готових страв у  приватника?

Тобто  спосіб в який фірма Людмили Пацаранюк – голови «бюджетної» комісії харчувала школи та садочки у 2021 році? Чому така безальтернативність?  У  програмі не визначено сума, на яку буде закуплено  харчування протягом року?

Не було додане меню та не  вказувалося, звідки та з яких розрахунків встановлюється вартість харчування на наступний рік… Хоча для дітей різного віку повинні бути різні порції, а відповідно і різна вартість!

Водночас знаєте в чому перевага такого підходу (без меню), підприємець сам  диктує умови чим він буде харчувати,  а не навпаки.

І навіть реформу в харчуванні щодо контролю за його якістю зробили кулуарно.

А як це назвати?  

Координаційну раду з питань національного виховання формували через оголошення на сайті. Комісію з контролю за якістю харчування при відділі освіти створили з одних родичів та наближених до керівництва ради  людей.

Тільки після зауважень на профільній комісії почали доукомплектовувати комісію представниками батьків з садочків.

Кілька слів про КП «Благоустрій плюс», яке фінансується з місцевого бюджету,  тобто з наших із Вами кишень, але отримати інформацію про їх штат – завдання підвищеної складності навіть для депутатів.  Хоча по закону ця вся інформація мала бути б оприлюдненою на сайті міської ради. Від вересня 2021 року і Радиш, і Леванін обіцяли це зробити, та віз і нині там.

Інформація про штат КП «Благоустрій плюс» із незрозумілих причин, складається враження, є   засекреченою.

  Кажуть, що працівників там аж три десятки (!), а покосити траву  на стадіоні в М.Кучурові немає кому?!

Працівники благоустрою в робочий час працюють на угіддях Панського ставу дружини голови Радиш О., а педагоги та працівники культури, спортивної школи в робочий час  ходять на суботники?

Дивіться: Відео – Рабовласництво на Заставнівщині?

(На разі ця інформація з “незрозумілих” причин була цілком проігнорована правоохоронними органами в тому інспекцією з Держпраці)

Нормальна людина після такого факту б взагалі пішла б з посади  та не в нашому випадку…

Ми  пропонували  оптимізувати і створити дорожню бригаду  при даному підприємстві, закупити необхідну технічну і  власними силами робити  ремонти доріг, тротуарів у громаді , як це роблять в успішних громадах (здешевлюючи в такий спосіб вартість робіт та й заробляючи в інших). Дана пропозиція також не ввійшла в  бюджет 2022 року, хоча фінансовий відділ міської ради відповів, що вивчає  можливість її реалізації….

Ще кілька слів про  видатки в міському бюджеті. Мають місце перекоси. Наприклад, збільшено майже на півмільйона гривень фінансування спортивної школи, директором якої є дружина секретаря, членкиня «бюджетної комісії» Леваніна І.. Я не маю нічого проти спорту, але коли цей спорт доступний тільки заставнівським дітям, то це дико.

Адже , згідно зі звітами спортивної школи за 2020  рік, діти з інших населених пунктів нашої громади  не були залученими до занять у них. Коли в Малому Кучурові немає спортивного майданчика біля школи та  не виділено гроші на закупівлю спортивного інвентарю, то чому на спорт школу + 500 0000 грн., а туди  навіть гривні не спрямували?

Хіба у нас діти різні?  

Чому такий вибірковий підхід?

Чи у нас різних сортів  люди в громаді?

 Та й на утримання  самих закладів  освіти не дуже густо….

Ще кілька слів про майбутні надходження в бюджет, які не закладені, але будуть. Це декілька мільйонів гривень  від продажу землі для одного з підприємств.

Гроші надійдуть солідні і їх точно пустять на ремонт  чогось,  де можна нагріти руки?!

Наприклад, ремонт дороги, в тому  числі ямковий. І тут дуже хочеться згадати  капітальний ремонт дороги по вулиці Галицький Шлях (про який навіть оди в газетах писали). А до місяця часу почав тріскати новий асфальт “європейського рівня”. 

Щоб таке не повторилося,  потрібно всім нам буде контролювати цей процес. Бо гроші профукають, а земля не відновлюється.

 У Вас ще є сумніви   для кого складений  бюджет  2022 року?

Запитайте у свого депутата, за що він голосує!

Адже  на сесії 10 лютого   знову розглядатимуться питання про підвищення премії голові та секретарю!

Депутатка Заставнівської міської ради 8 скликання  Дупешко-Джус Ю.І.

Залишити відповідь