10-річний чернівчанин бореться з важкою недугою</b>.
У квітні 10-річного чернівчанина Артема Кочергана несподівано почав сильно боліти живіт. Невдовзі біль ущух, але через два місяці з’явився у кістках, спині. Також раптово підвищилася температура.
Схвильована мати хлопчика Людмила Бабчук звернулася до медиків. Діагноз виявився невтішним: гострий лімфобластний лейкоз.
Лікувати Артема взявся завідувач кардіоонкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні Михайло Гнатюк. Саме він, за словами матері Артема Людмили Бабчук, врятував дитину, яка кілька разів була у критичному стані.
“Під час проходження чергової хіміотерапії в Артема почалися ускладнення, – гіпоксія, перфорація кишківника з перитонітом, – розповідає Людмила Бабчук. – Через це – двічі реанімація, дуже складна операція… Дякувати Богу і нашим чудовим лікарям, все благополучно закінчилося. Михайло Гнатюк щодня приходив оглядати дитину – і у свята, і у вихідні. Відчувалося, що він вболіває за кожного пацієнта. Тому ми довго вагалися, перш ніж зважитися продовжити лікування за кордоном. Бо розуміли, що там ніхто так не дбатиме про дитину”.
Усе ж родина вирішила лікувати далі Артема в клініці в Туреччині.
“Зараз нам потрібно продовжувати лікування хіміотерапією, – каже мати хлопчика. – А залишатися у нашому відділенні нам вже лячно. Тому що, на жаль, переконалися в тому, що тут немає умов, якщо трапляється якась складна ситуація. Зокрема, в Артема почалися ускладнення після хіміотерапії, і його треба було терміново доправляти в реанімацію. Не можу забути, як дитина задихалася, а ми разом із двома медсестричками везли її побитим двором до реанімації. А там же кожна секунда на рахунку… Та й у самій реанімації умов немає. Дихав син крізь маску, яка трималася навіть не на гумці, а на перекрученій ганчірці, яка вгризалася у вуха… ”
Жінка зауважує, що умови для лікування онкохворих за кордоном значно кращі.
“Тут все продумано до деталей. У вбиральні, душі та інших місцях є спеціальні поручні для пацієнтів, яким важко пересуватися, а також всюди кнопки виклику медсестри. Усі кабінети поруч: операційна, хірургія, гастроентерологія. Це дуже зручно. Хотілося би, щоб і в наших клініках так було. Це би значно здешевило лікування. Бо воно тут таки дуже дороге…Закликаю нашу владу звернути увагу на цю проблему, адже вона насправді серйозна”, – наголошує Людмила Бабчук.
Наразі Артем вже пройшов кілька блоків хіміотерапії. Зараз його дообстежують, а після цього вирішать, як далі лікувати. Медики стверджують, що шанси на повне одужання хлопчика доволі великі, але потрібні значні кошти…
А тим часом Артемчик мріє про те, як невдовзі одужає і буде знову займатися улюбленими справами – грати у баскетбол, вивчати космос…
Реквізити “ПриватБанку”:
гривні: 4149 6293 5285 3121
Бабчук Людмила
євро: 5363 5420 1715 4577
ІВАN: UA823052990262006400914619445
SWIFT CODE/BIC: PBANUA2X
Babchuk Lyudmila
долари: 4149 6293 5285 3139
UA653052990262036400914619318
SWIFT CODE/BIC: PBANUA2X
Babchuk Lyudmila
PayPal:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Перекази WesternUnion/MoneyGram: Babchuk Lyudmila
Новини Чернівців та чернівецької області bukpravda.cv.ua