Розповів директор департаменту інфраструктури та благоустрою ЧМР

Як раніше писав pogliad.ua, визначено переможців послуг з прибирання та підмітання вулиць Чернівців.

Про найважливіше, що змінилося в умовах договорів і технічних вимогах щодо якості надання послуг з прибирання вулиць Чернівецької громади, розповів директор департаменту інфраструктури та благоустрою ЧМР Григорій Прохоренко, йдеться на facebook-сторінці ДепІтБ.

Було. Два рази в місяць виконавці здавали акти на надані послуги, не зважаючи на зауваження.

Стало. Один раз на місяць виконавці мають здавати Департаменту заактовані надані послуги, а Департамент – оплачувати їх після перевірки.

Було. Вимагалося загальними словами “дотримуватися Правил благоустрою”, хоча фактичної відповідальності за це ніхто не поніс.

Стало. Окрім зобов’язання дотримання правил, виконавець несе адміністративну відповідальність за порушення Правил благоустрою м. Чернівці в частині неналежного прибирання, підмітання закріпленої території.

Було. Без конкретизації виконавець ніс відповідальність в порядку, визначеному Господарським кодексом у разі невиконання або неналежного виконання зобов’язань.

Стало. Чітко прописані штрафні санкції:

  • За порушення умов виконання зобов’язання щодо якості наданих послуг на окремих вулицях (площах) тощо, такі дні прибирання не оплачуються, а з виконавця стягується штраф у розмірі двадцяти відсотків від вартості неякісно наданих послуг.
  • У разі ненадання послуги в повному обсязі чи на окремих вулицях (площах) тощо, вартість послуг з прибирання, підмітання таких вулиць, тротуарів, прибордюрної частини доріг, газонів, скверів, ліквідації смітників тощо, не оплачується.
  • У разі якщо таке прибирання, підмітання на окремих вулицях (площах) не здійснюється виконавцем два і більше дні у місяці, замовник не здійснює оплату таких послуг за повний місяць у якому виявлено порушення зобов’язання.
  • Завідомо завищені виконавцем обсяги послуг, або завищені розцінки в акті наданих послуг, тягнуть за собою накладення штрафних санкцій на виконавця у розмірі такого завищення.

“Департамент у разі систематичного порушення договору виконавцем має право розірвати договір без боязні того, що не буде кому надавати послугу. Тому що, згідно змін у законодавстві, Департамент має право укласти тимчасовий договір з іншим підрядником на термін проведення нового тендеру. Недобросовісні виконавці не зможуть “викручувати руки” і не надавати послуги”, – йдеться у дописі.

Залишити відповідь