М. Федорощак провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії
facebook.com/vnrda

A
A
A

Протиепізоотична комісія затвердила план заходів

12 лютого 2021 року заступник голови Вижницької райдержадміністрації Микола Федорощак провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Як стало відомо Держпродспоживслужбі, відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №000193 п.м./21 від 02.02.2021 Чернівецької регіональної державної лабораторії в массетерах лисиці, яку було відстрілено на території Станівецького лісництва Кіцманського УТМР Кіцманського району Чернівецької області, виявлено трихінельоз.

Відповідно до підпункту 4.8 пункту 4 «Заходи з ліквідації трихінельозу» Інструкції з діагностики, профілактики та ліквідації трихінельозу тварин, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України №79 від 03.08.2007р., комісія визначила перелік населених пунктів та затвердила план заходів. Про це повідомляє Вижницька РДА.

Трихінельоз – досить поширене паразитарне захворювання. Особливе значення воно має тому, що може передаватися людям, спричиняючи тяжкі наслідки, аж до летальних випадків. В основному трихінельоз вражає м`ясоїдних тварин – кабанів, ведмедів, лисиць, шакалів, хутрових звірів. Але трапляються випадки, коли паразитів виявляють і в м`ясі лосів, бобрів, коней, які є травоїдними. Трихінельоз так само може вражати і птахів, які поїдають падаль, морських тварин (тюленів, морських котиків) і ракоподібних, які живляться потонулими інфікованими тваринами. У домашніх свиней, як і у диких кабанів, ця хвороба діагностується найчастіше. Але в першу чергу це пов`язано з тим, що їх м`ясо найчастіше вживається в їжу, отже, і найчастіше проходить ветеринарний контроль, що дозволяє виявити паразитів. На трихінельоз хворіють практично всі ссавці, включаючи кішок, собак. Механізм передачі захворювання у домашніх тварин такий же, як і в дикій природі. Однак треба пам`ятати, що хвороба виникає тільки після вживання інфікованого м`яса.

Читайте також:  Відійшов у вічність захисник України із села Селище – 42-річний Віталій Майстрюк

Люди найчастіше хворіють на трихінельоз через свою безпечність. Їх зараження можливе лише при вживанні в їжу свинини, м`яса дикого кабана, коней, зараженого личинками трихінел, і яке не пройшло термічну обробку. Слід пам`ятати, що соління, копчення, в`ялення, маринування м`яса не знищує личинки гельмінтів, а при виморожуванні вони гинуть тільки через 29-35 годин при мінус 50-70°С.

Перші ознаки захворювання в людини проявляються, як правило, на 4-6 день зараження. Хвороба може мати стерту (легку) і важку форми, що залежить від кількості проковтнутих личинок і від стану імунної системи людини. Для стертої форми захворювання характерні: підйом температури до 37,2-38°С, слабко виражені м`язові болі. Можлива невелика набряклість, частіше набряклість повік. Через 2-3 тижні температура раптово піднімається до 40°С, виникають сильні м`язові болі, набряк обличчя, головний біль, висип. Важка форма захворювання починається з болю в животі, блювоти, проносу. Потім виникає сильний біль в потилиці, посилюються м`язові болі, температура піднімається до 41°С. По тілу розходиться висип, який запалюється і починає нагноюватися. При трихінельозі страждають всі органи і системи людини: серце, легені, печінка, головний мозок. При несвоєчасно розпочатому лікуванні можливий летальний результат.

Читайте також:  Реконструкцію Центрального автовокзалу розпочали 14 років тому: яка ситуація зараз

Тільки завдяки чіткому контролю при виборі м`яса, дотриманню правил його обробки і приготування, м`ясні делікатеси будуть не тільки смачними, а й безпечними. Особиста профілактика трихінельозу полягає в тому, щоб вживати в їжу тільки обстежене на трихінельоз м’ясо свиней і диких тварин. Не можна купувати м’ясо цих тварин або м’ясопродукти на стихійних ринках без довідки ветсанекспертизи. При підозрі на трихінельоз для повної гарантії безпечності м’ясо повинно піддаватися тривалій термічній обробці (не менше 2,5 години) при товщині шматка м’яса не більше 8 см.

   
Новини Чернівецької області

Залишити відповідь