Травневі заморозки наробили біди на Хотинщині: городи стали чорні.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на Хотинські вісті.

Заморозки у ніч із 12 на 13 травня наробили великої біди на Хотинщині. «Городи стали чорні!», – бідкаються чимало сільчан.

– Різке похолодання найбільше лиха наробило у Млинках. Прокинувшись вранці, господарі вийшли на свої ділянки і були вражені побаченим, – розповідає заступник сільського голови Клішковецької сільської ради Анатолій Сапогівський. – Капуста, кабачки, гарбузи, картопля, виноград, полуниця та усе, що посходило на городах, вимерзло.

На рівнинних полях студінь сягала позначки –2°С. А у низині було аж 5 градусів морозу. Тож ніжні зелені паростки вмить почорніли, зів’яли, скрутилися, наче від фітофтори.

Картопля, кажуть городники, відновиться. Для цього необхідно близько 2–3 тижнів, тож значна частина енергії, яка мала піти на плоди, буде потрачена на утворення нових стебел.

А от інші овочі доведеться пересівати, і на ранній врожай вже можна навіть не сподіватися.

Чималої шкоди завдав травневий мороз і садівникам. Найбільше постраждали сливові й абрикосові насадження.

За словами досвідченого садівника із Шилівців Анатолія Чорного, у низинах, де скупчувалося під час нічних заморозків холодне повітря, садівники взагалі не очікують врожаю, а на пагорбах і височинах певна надія на отримання частини плодів ще є.

Проте ступінь пошкодження залежить від декількох чинників: швидкості, з якою знижувалася температура повітря, як довго тривав мороз, у якій фенофазі перебували рослини… Для подолання можливих негативних наслідків негоди, на думку фахівця, необхідно швидко проаналізувати стан насадження і обрати відповідну технологію порятунку рослини від стресу.

– А от жителі Перебиківців, які чимало років спеціалізуються на вирощуванні помідорів, перцю, ніби відчуваючи можливі америки погоди, висадили лише частину розсади – і так убереглися від великих збитків, – повідомив Перебиковецький сільський голова Віктор Дронь. – Проте, їм доведеться усе пересаджувати і відповідно врожай збиратимуть пізніше, що також суттєво вплине на реалізаційну ціну.

Отож, у багатьох селах Хотинщини люди стурбовані наслідками травневих заморозків. Адже усім і так нелегко, а тут нове лихо. І яким буде врожай, наразі спрогнозувати важко.

Фото

  •  

Новини Чернівців та чернівецької області bukpravda.cv.ua

Залишити відповідь