Китайські вчені зробили висновок, що кішка могла заразитися від свого родича повітряно-крапельним шляхом. Але вірус з труднощами передається серед кішок.

В ході експерименту вчені ввели кішкам велику дозу коронавіруса через ніс і через кілька днів взяли у тварин аналізи. Вірус був виявлений в області глотки і носа, де він, очевидно, розмножився. В легенях та інших органах не було знайдено слідів збудника, повідомляє німецький журнал Der Spiegel.

Потім вчені поставили поруч з трьома клітинами, у кожній з яких перебувала одна заражена кішка, по одній клітці зі здоровим тваринам. В одній з цих пар через кілька днів вірус був виявлений у кішки, не піддавалися штучного зараження.

Вчені зробили висновок, що кішка могла заразитися від свого родича повітряно-крапельним шляхом. Але так як інші тварини не заразилися, ймовірно, що вірус лише з труднощами передається серед кішок. Дослідження не є доказом того, що кішки можуть заражати людей.

Крім того, вчені Уханьского інституту вірусології і Хуачжунского сільськогосподарського університету з’ясували, що новий коронавірус заразив популяцію кішок в Ухані. Фахівці вивчили зразки крові, узяті у 102 кішок після спалаху коронавіруса, і 39 – до спалаху. Як виявилося, до поширення вірусу тварини не були заражені, але після спалаху вірусу 15 з 102 кішок виявилися інфіковані.

   
Наука і технології

Залишити відповідь