Це дозволить заглянути в самі далекі куточки галактики.
Над дослідженням космосу працюють багато вчених, і один із них висловив цікаву ідею про спорудження незвичайного телескопа.
Знаменитий планетолог Девід Киппинг заявив, що наша планета може стати величезною лінзою, яка стане фокусувати світло зірок, що проходить крізь неї, в точку поблизу Місяця. На її базі стане можливим побудувати «терраскоп», який буде багаторазово перевершувати будь-які сучасні обсерваторії.
Як відомо, «Хаббл» з іншими орбітальними телескопами невеликі, проте можуть передавати набагато більш чіткі зображення космічних тіл, порівняно з наземними обсерваторіями. Це відбувається з тієї причини, що навіть найбільш чисте повітря містить в собі величезну кількість мікрочастинок, які розсіюють світло. Виправити це неможливо, тому зведення великих телескопів з дзеркалом було просто тратою грошей.
Одного разу фізики встановили, що проблема вирішується за допомогою спостереження за несправжніми зірками, наміченими лазерними променями, в результаті чого в даний час побудовані 10-метрові телескопи, і ведеться робота над двома 30-метровими. Задоволення це недешеве, адже на спорудження конструкцій потрібні мільярди доларів, причому далі ця сума буде лише зростати.
Вчені засмучувалися до тих пір, поки нью-йоркський планетолог заявив, що можна обійтись і скромним за розмірами орбітальним телескопом, оскільки світло космічних об’єктів взаємодіє із земною атмосферою. Він пояснив це тим, що на відстані 85% між нашою планетою і Місяцем цей світло фокусується в єдину точку, в результаті чого Землю можна використовувати як телескопічною лінзи.
На думку Кіпінґу, розташований в найбільш зручній точки на орбіті «терраскоп» може стати аналогом звичайного телескопа, але із збільшеним діаметром 22,5-45 тисяч разів, залежно від погоди і часу доби. У результаті з’явиться можливість побачити найбільш віддалені куточки галактики.
Наука і технології