Бажання підкорити космос поставило під загрозу МКС.
Астроном з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики опублікував в соцмережі несприятливий для Міжнародної космічної станції прогноз. Він з колегами з’ясував, що уламки супутника, який збила Індія, не згоріли в атмосфері, а залишилися на орбіті, погрожуючи МКС. Наскільки це небезпечно, розбирався «360».
Працівники космічної галузі помітили навколо Землі 41 уламок апарату, збитого Індією. Половина з них піднялася на орбіту над МКС і створила загрозу для космонавтів на станції.
Фахівці помітили, що через три місяці після руйнування супутника в навколоземному просторі знаходиться 41 з 100 уламків. Влада Індії раніше стверджували, що все сміття згорить в атмосфері за кілька тижнів. Проте вчені з університету впевнені, що розрахунки невірні, а уламки будуть створювати загрозу роботі МКС ще рік. У NASA погодилися, що руйнування супутника — «неприйнятна» загроза для екіпажу станції.
Астрономи також помітили, що 24 уламка досягли висоти над орбітою МКС, яка становить 408 кілометрів над Землею. Агентство може стежити лише за тим сміттям, розмір якого сягає мінімум 10 сантиметрів в діаметрі, тому невідомо, скільки ще уламків паморочиться в космосі.
При цьому в Міністерстві закордонних справ Індії запевняли, що випробування ракети провели спеціально на низькій орбіті, щоб не створювати загрозу роботі МКС при появі уламків.
Індія збила власний супутник у космосі 27 березня. Прем’єр країни Нарендра Моді назвав це «великим успіхом» і зазначив, що Індія підтвердила своє право називатися «космічною державою». Станом на 2017 рік у космічній програмі країни працювало 16 тисяч чоловік, а її річний бюджет становив близько мільярда доларів (нова федеральна космічна програма Росії на 2016-2025 рік склала 1,4 трильйона рублів з урахуванням зменшення її в два рази з 2,8 трильйона рублів). У 2021 році країна планує стати космічною наддержавою, запустивши першу пілотовану місію на власному кораблі.
Наука і технології