Для марсохода з робочим назва МАРС-2020 , який запустять до Червоної планети в наступному році, шукають підходяще ім’я.
Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору США опублікувало на своєму сайті відповідне повідомлення, пише Naked Science.
Зараз ровер має робочу назву «Марс-2020». Він важить трохи більше тисячі кілограмів. Його довжина — близько трьох метрів, ширина — 2,7 метра, а висота — 2,2 метра. Нещодавно його оснастили підвісною системою, кожне з коліс якої має діаметр 52,5 сантиметри. Космічне агентство запропонує школярам початкової, середньої та старшої шкіл США придумати для нього ім’я. Таким чином в агентстві сподіваються залучити дітей до інженерії, науки і майбутнього дослідження Марса.
За словами керівника місії Джорджа Таху (George Tahu), такі конкурси, як Name the Rover, являють собою відмінну можливість для молодих людей втягнутися в освітній процес за межами школи і стати частиною подорожі, яка допоможе зрозуміти перспективи розвитку життя за межами Землі.
Цей конкурс став лише однією з програм популяризації науки NASA. У травні агентство запропонувало всім бажаючим відправити своє ім’я на Марс. Для цього необхідно заповнити реєстраційну форму, в якій потрібно вказати ім’я та прізвище.
Сам конкурс розпочнеться цієї осені. Він використовує не тільки дітей, але й дорослих, так як оцінювати варіанти пропонують повнолітнім громадянам США, які спершу повинні пройти реєстрацію.
Нагадаємо, що «Марс-2020» призначений для пошуку ознак минулого мікробної життя на четвертій планеті. Він вивчить клімат і геологію планети, а також допоможе у витягу та транспортування зразків грунту на Землю. Разом з ним на Марс доставлять вертоліт, який вперше дозволить запустити літальний апарат на іншій планеті. У січні пройшли перші льотні випробування, а нещодавно апарат піддали впливу низьких температур (близько мінус 129 °С) і перевірили його кріплення з марсоходом.
Старт місії заплановано на липень 2020 року. Якщо запуск відбудеться за розкладом, то ровер прибуде до Червоної планети в лютому 2021-го.
Наука і технології