Хотинське бюро правової допомоги роз’яснює про умови та особливості встановлення факту належності правовстановлюючого документу та що саме, необхідно знати коли в правовстановлюючих документах, які підтверджують право власності особи на майно та складений у порядку, передбаченому законодавством (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, заповіт, свідоцтво про право на спадщину та інші документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності) прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження особи, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.
Слід зазначити, що для виправлення такої помили у правовстановлюючому документі існують два шляхи:
Перший, позасудовий порядок, коли особа котра виявила невідповідність у правовстановлюючому документі звертається до підприємства, установи, організації яка видала відповідний правовстановлюючий документ, з проханням виправити виявлену в ньому помилку.
Другий, у разі, якщо підприємство, установа, організацію, яка видала цей документ, не може виправити допущену в ньому помилку або така установа ліквідована та архівні документи не збереглися, громадянин має право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Така заява фізичної особи про встановлення факту належності правовстановлюючого документу розглядається судом в порядку окремого провадження і подається до суду за місцем її проживання, відповідно до ст.315-319 ЦПК України.
Заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа можуть подавати:
- власники правовстановлюючого документа, яким необхідно довести належність цього документа саме їм;
- спадкоємці – власника цього документа для оформлення спадкових прав;
- інші особи, які мають інтерес у встановленні факту.
Заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документа подається до суду в письмовій формі і підписується заявником або його представником і повинна містити:
- Який факт заявник просить встановити та з якою метою;
- Причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
- Докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Крім цього, за подання заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документа до суду необхідно сплатити судовий збір у визначеному Законом України «Про судовий збір» розмірі :
• якщо заяву подано юридичною особою або фізичною особою-підприємцем – 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду;
• якщо заяву подано фізичною особою – 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду .
Судовий розгляд заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документу закінчується ухваленням рішення, яким встановлюється факт належності документа особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Інформація надана в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».
Якщо у Вас виникли питання і Вам необхідна безоплатна правова допомога, звертайтеся: відділ «Хотинське бюро правової допомоги» Кельменецького МЦ з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Хотин, вул. О. Кобилянської, 2А. Контактний телефон: (0 3731) 2-10-61.
Повідомляє: Khotyn.info Новини Хотинщини